Krkonošské hotely hlásí na léto dostatek volných míst. Zájem je o apartmánové byty a také chaty

11. červen 2020 08:45

Provozovatelé a majitelé hotelů v Krkonoších mají stále dostatek volných pokojů na letní prázdniny. I když v posledních dnech rezervací přibývá. Velký zájem je teď ale hlavně o chalupy a apartmánové byty. 

Turisté upřednostňují dovolenou v soukromí. Byty jsou mnohdy kompletně vybaveny, takže s nikým s personálu ani s ostatními turisty v podstatě nemusí přijít do kontaktu. Rezervace pobytů už se objevují i ze strany německých klientů.

Čtěte také

Recepční Marcela Boučková právě vyřizuje objednávku na rezervaci apartmánového bytu.
„Určitě, zatím máme volno. V jakém termínu a pro kolik osob, prosím?"

Telefonátů jsou prý v posledních dnech desítky denně.
„Lidé hodně volají a ptají se na léto. Myslím si, že ještě máme čas a klienti se budou rozhodovat na poslední chvíli, co se týká letní sezóny."

Zájem o dovolenou v krkonošských apartmánových bytech stoupá. Některé už jsou zamluvené na celé léto.
„Klienti vítají především své soukromí a minimální kontakt s dalšími lidmi. A tomu i my, apartmánové domy a provozovatelé a poskytovatelé ubytování, vycházíme vstříc. I třeba z pohledu on-line check-in, tedy odbavení."

Hotely a restaurace obnovují provoz, musí ale dodržovat nařízená bezpečnostní pravidla (Ilustrační foto)

„Já si myslím, že se bojí, že se potkají s větší skupinou hostů. Z toho mají obavy. Když budou v menších skupinkách nebo úplně sami v apartmánech, tak to je pro klienty představa reálnější a bezpečnější," vysvětluje ředitel hotelu v Peci pod Sněžkou Karel Rada.

A dodává, že i jejich apartmánový dům je na prázdninové měsíce téměř obsazený, zatímco na hotelu je stále dostatek volných míst.
„Obsazenost letních měsíců zatím vypadá kolem padesáti procent. Určitě nejdeme cestou slev, abychom lidi nalákali, ale nezvyšujeme tolik ceny. Máme podobný systém jako v letadlech při prodeji letenek. To znamená, že na začátku jsou ceny nejnižší a potom se mírně zvyšují na nějaký konečný stav."

Čtěte také

Turisté prý nejčastěji volí čtyř až pětidenní pobyty. Nejvíce zamluvených míst je zatím o prvním červencovém týdnu.

V posledních dnech už se objevují také dotazy ze strany zahraničních turistů.
„Včera se začaly objevovat první objednávky německých hostů. Ale zřejmě se budeme muset obejít bez polských klientů, protože tam stále ještě mají pandemii. Takže hned tak nepřijedou."

V současné době je v Krkonoších turistů málo, pokud je slušné počasí, lidé přijíždí pouze na víkendy.

„Červen nikdy nebyl úplně silný co se týká historicky ubytování turistů ve Špindlerově Mlýně. Stejně jsme počítali, že někdo přijede, ovšem letošní červen je velice špatný," říká majitel informačního centra ve Špindlerově Mlýně Martin Jandura.

Spustit audio

Související