Královéhradecký kraj ocenil ve třech kategoriích společnosti přátelské k zaměstnávání osob 55+

23. listopad 2023

Ocenění v kategoriích malá, střední a velká firma předal Královéhradecký kraj společnostem přátelským k zaměstnávání osob ve věku 55+. Český rozhlas Hradec Králové vám všechny oceněné postupně představí.

Mezi oceněnými je jako menší firma Kovap Náchod. Ta zaměstnává 39 procent pracovníků ve věku nad 55 let. Vyrábí mimo jiné hračky, se kterými začali už v roce 1946 bratři Sedláčkovi. Od té doby prochází firma vývojem, v současné době má jeden provoz v Semilech a jeden v Novém Hrádku.

V kategorii velká firma byla oceněna společnost Oblastní Charita Červený Kostelec. Tu jsme navštívili na jejím pracovišti v Domově svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem. Ten je jediným lůžkovým zařízením v České republice pro nemocné roztroušenou sklerózou. Domov nabízí tři typy pobytu. Pozorný personál naplňuje všechny potřeby klientů pro jejich plnohodnotný život. Nabízí také zapůjčení pomůcek a pomáhá nemocným s roztroušenou sklerózou žít plnohodnotný život.

A mezi středními firmami získaly ocenění Hořické strojírny, spol. s r.o. Moderní rodinná firma s historií od roku 1994 nabízí zákazníkům služby v oblastech dvou hlavních výrobních segmentů. Prvním z nich je vývoj, výroba a servis techniky pro přepravu dřevní hmoty. Druhou oblastí je zakázková výroba, ve které dominuje výroba ocelových komponentů transformátorů.

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

vladana.jpg

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.