Kouzelný rozhlasový advent. Milí hosté, přátelská atmosféra a přání klidných vánoc pro všechny!

8. prosinec 2018

Kouzelné adventní vysílání s Českým rozhlasem Hradec Králové se uskutečnilo v sobotu 8. prosince.

Prvním místem, kam jsme vás srdečně pozvali byla radiokavárna District V v budově Českého rozhlasu Hradec Králové v Havlíčkově ulici.

Moderátorky Pátečného Habaděje a pořadu Vaříme s Habadějem, tedy takzvané Habadějky, Lada Klokočníková a Zdena Kabourková, pro vás připravily od 15:00 do 17:00 hodin speciální dvouhodinové vysílání a vy jste měli jedinečnou možnost setkat se zajímavými osobnostmi, které už řadu let slýcháte z našeho vysílání.

Kouzelný advent s Českým rozhlasem Hradec Králové a jeho Habadějkami

Našimi hosty byli zpěváci Kamila Nývltová, Helena Vondráčková, Jitka Zelenková a také Laďa Kerndl, který navíc v živém vysílání pokřtil novou knihu spisovatelky Věry Finy s názvem Máma čisté jiskření.

Adventní čas a vánoce

V Radiokavárně jsme je nepřivítali náhodou, všichni totiž byli také hosty hlavního programu Českého rozhlasu Hradec Králové na Adventních trzích na Masarykově náměstí v Hradci Králové. Ten začal o půl čtvrté odpoledne, kdy všechny přivítaly moderátorky Habaděje a Habadějky Blanka Malá a Jana Kudyvejsová.

Jejich prvním hostem byla v 15:30 hodin zpěvačka Kamila Nývltová, kterou po 16 hodině vystřídala Jitka Zelenková. Ta kromě klasických vánočních písní nabídla i ochutnávku ze svého nového alba.

Po sedmnácté hodině si všichni užili zpěváka Laďu Kerndla a po osmnácté hodině koledy a vánoční písničky Sborečku Jiráskova gymnázia v Náchodě.

Čas do jednadvaceti hodin pak vyplnily soutěže a speciální program Českého rozhlasu Hradec Králové, který doprovodil krásnou a tradiční atmosféru předvánočních trhů na Masarykově náměstí v Hradci Králové.

autoři: Český rozhlas Hradec Králové , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.