Kabinky lanovky, kola, koloběžky, sportovní vybavení. Vše se v krkonošských střediscích dezinfikuje

25. červen 2020 10:38

Někteří pracovníci lanovek a půjčoven kol a koloběžek v Krkonoších mají kvůli koronaviru a dodržování hygieny víc práce. Například na Černé Hoře čistí kabinky lanovky aktivním kyslíkem a to každý den. Kola a elektrokola se sprchují po každém půjčení. To se týká i přileb a sportovních atrakcí. Reportérka Kateřina Kohoutová zjišťovala podrobnosti.

Turista Petr právě přijel do půjčovny v Janských lázních vrátit kolo.

Čtěte také

Helmu si hned přebírá pracovník servisu a půjčovny David Štencl a vkládá ji do speciálního stroje.
„Vezmu helmu shora a přimáčknu ji. Automaticky začne mašina tlačit dezinfekci přímo do helmy a následně ji celou vydezinfikuje. Helma je připravena na další půjčení. Převezmu také kolo a dám ho do servisu."

Před servisem, který dělají pracovníci po každém vrácení kola nebo koloběžky, přichází na řadu dezinfekce těchto prostředků.

Dezinfekce nákupních vozíků

„Vezmeme klasickou pumpičku a nastříkáme kompletně řidítka, sedátko, rám. Aby další člověk, který si bude kolo brát, ho měl vydezinfikované. Lidé mají zpravidla zpocené ruce, když nemají rukavice. I v rukavicích to mohou propotit. Takže to vždy čistíme. Letos jen jinou směsí, která je antibakteriální proti covidu," vysvětluje vedoucí pracovník Jakub Janda.

Čtěte také

A dodává, že jeho zaměstnanci kromě dezinfekce společných prostor a toalet ionizují také místnosti obchodu, půjčovny a hlavně kabinky na lanovce.
„Je to zařízení známé z městské hromadné dopravy. Vložíme ho do kabinky, zavřou se dveře a minutu je tam ono zařízení aktivní. Vzduch a celý prostor kabinky se zcela vydezinfikuje."

Za hodinu se stihne vydezinfikovat všech 59 kabinek. Vrchol Černé Hory díky dětskému hřišti nabízí spoustu aktivit.

Takže i tady teď mají podstatně víc práce například s dezinfekci lodiček, šlapadel a dalších předmětů.
„Je to pro nás nové, to jsme nedělali, zejména na té lezecké stěně. Ale časově se to dá zatím zvládnout. Pokud bude v létě větší provoz, tak budeme samozřejmě muset posílit brigádníkem, pokud tato opatření ještě budou nutná."

Spustit audio

Související