Ježíškova vnoučata, TS Ballare a projekt Tančím za sny v Domově seniorů Tmavý Důl na Trutnovsku

1. červenec 2020

Český rozhlas Hradec Králové se podílel na podpoře projektu Tančím za sny, díky kterému mohlo přijet divadlo Květ života do Domova seniorů Tmavý Důl na Trutnovsku a stát se tak Ježíškovými vnoučaty. 

Celý projekt začal před rokem, kdy se začaly vybírat peníze na velký dar. Po domluvě s Českým rozhlasem Hradec Králové bylo vybráno přání a to bylo dne 24. června 2020 splněno.

Čtěte také

Sice trochu pozlobil nouzový stav, ale i tak to všichni ustáli a mohli vykouzlit úsměv na tváři těm, kteří tu s námi byly, když jsme byly malými dětmi, staršími puberťáky, nebo třeba rodiči.

Představení přijelo zahrát divadlo Květ života, které se specializuje na inscenace pro Domovy seniorů. Představení nese název Pohádka mládí a zavádí nás do milostného příběhu mladých lidí, kteří se v 60 letech zamilují a jejich láska přetrvává až do pokročilého věku.

Ježíškova vnoučata, TS Ballare a projekt Tančím za sny v Domově seniorů Tmavý Důl na Trutnovsku

Všem seniorům se divadlo moc líbilo a mohli si tak zavzpomínat na své mládí, první lásky a dobu, ve které žili.

Čtěte také

Velká poklona pak patří hlavně divadelníkům, protože velkou část představení hráli za vydatného deště. Ani to je ale, jak říká jeden z herců, neodradilo a vyzkoušeli si tak hrát i v těžkých podmínkách. Počasí si prostě člověk nevybere.

I přes to všechno byli všichni velmi spokojení.

Divadlo proběhlo za finančí podpory FUN FOTOKOUTKU, Taneční skupiny Ballare a dárců.

autor: baj | zdroj: Domov seniorů Tmavý Důl na Trutnovsku
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.