Ježíškova vnoučata nadělují dárky v Domovech na Třešňovce v České Skalici na Náchodsku

6. prosinec 2019 10:30

Zavedeme vás za jedenašedesátiletou paní Natašou, která žije v Domovech na Třešňovce v České Skalici na Náchodsku pro mentálně postižené klientky. Zastihli jsme ji právě ve chvíli, kdy za ní přišla její Ježíškova vnoučata. Z návštěvy a popovídání si u kávy, které si přála, měla velkou radost.

Tady se nad kávou diskutuje o všech běžných věcech. Navíc v den, kdy domov navštívila Ježíškova vnoučata, měla paní Nataša narozeniny.

Čtěte také

Světlana Pešková má v Domovech na Třešňovce v České Skalici na Náchodsku na starosti Ježíškova vnoučata. A paní Nataše vysvětlila, proč se tady momentálně pije káva.
„Paní Nataša má totiž dnes narozeniny. A my jsme projekt Ježíškových vnoučat spojili s překvapením pro paní Natašu. Není to tedy přímo dárek k vánocům, ale k narozeninám. Pro Natašu to bylo velké překvapení, když gratulanti přišli."

A nad kávou jako čtyři staré kamarádky diskutují o umění kadeřnice, kterou mají všechny stejnou. A také paní na pedikúru mají jednu.

Čtěte také

„My jsme z České Skalice, takže to máme kousek. Já se jmenuji Lenka Švecová, je se mnou Jana Čípová a Irina Juranová. Pracujeme spolu všechny v jedné kanceláři. Koupili jsme osm dárků a peníze na ně jsme vybrali v práci při různých oslavách. Odpustíme si nějaký ten chlebíček a dáme finance do kasičky, abychom mohli na konci roku někomu udělat radost a překvapení," usmívá se Lenka Švecová.

Napadlo by vás, že jen tak si vypít kávu s kamarádkou, udělá obrovskou radost?

„Nečekala jsem, že bude mít Nataša takovou radost. Byla z naší návštěvy opravdu nadšená," říká Jana Čípová.

„My jsme dnes už hovořily i o tom, že bychom se rády zase za Natašou stavily na další sedánek u kávy," doplňuje Lenka Švecová.

Vypadá to, že to nebude poslední přání.

autoři: Jana Házová , baj
Spustit audio

Související