I přes zimu je na Hradě a zámku Staré Hrady u Jičína velmi rušno. Zveme vás do pohádky

13. leden 2018
Pohádkový svět Starých Hradů u Jičína

Pořád se tam něco děje a vy se do Starých Hradů můžete vydat na výlet i během ledna, února a března. A rozhodně vezměte s sebou děti. Protože my vás společně s Rudolfem Sukem zveme do pohádky.

Na Starých Hradech u Jičína se během posledních let usadilo několik set pohádkových bytostí a draků. A tak tam v zimě ani nemůže být zavřeno, protože by se ti skřítkové, čarodějnice, vodníci, čerti a obři asi unudili k smrti. A co teprve draci! Skalní, ohnivý, vodní, lesní, noční, bahenní, písečný, sněžný, hromový, zlatý, sklepní a mnoho dalších.

Na vaši náštěvu se těší na čtyřicet druhů draků a dráčků, dračích princů a rytířů. Ti návštěvy vítají, protože mají rádi, když se pořád něco děje. Na osobní audienci Vás v Dračí královské komnatě přijme i sám Dračí král, Jeho Veličenstvo Rozumbraďák XVI. s dračí královnou Starostlindou a jejich dcerkami, dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou.

Pohádkový svět Starých Hradů u Jičína

13. 1. - 14. 1. DRAČÍ ČARODĚJNÉ POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY
V hradním pohádkovém království se rozhodně vaše děti nudit nebudou. A vy také ne, pokud se tam vydáte za zimním pohádkovým dobrodružstvím. Zrovna teď je potřeba zachránit princeznu Laskonku. Když to dokážete, nemine Vás pořádná pohádková odměna.

A co dál? Na hradu a zámku Staré Hrady u Jičína si můžete až do konce ledna užít Pohádkovou zimu s vínem a čokoládou.

Rudolf Suk ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

To ocení především dospěláci. Můžete ochutnat ta nejlepší vína z hradních sklepů a vyhlášenou originální Starohradskou medovinu - zlatou, mandlovou, ořechovou a také čertovskou.

Pro děti čokolády mnoha druhů, chutí, barev a vůní, horkých i studených. A samozřejmě také Drakuláda - dračí čokoláda hořká i mléčná - starohradský originál.

Děti i dospělé čeká na Starých Hradech spousta pohádkových novinek

TŘI ZÁŽITKOVÉ PROHLÍDKOVÉ OKRUHY - ORIGINÁLNÍ ČESKÉ POHÁDKY, které nikde jinde nenajdete.
- Hrad a zámek - Jak se žilo za císaře pána a Dračí královská komnata
- Zámecké pohádkové sklepení - vodovodní draci Potrubáci, obři a pravé peklo.
- Hradní pohádková půda s lekcí čarodějného létání a obří Rubínoví draci.

Pohádkový svět Starých Hradů u Jičína

V Čarodějné Bestyjole a na nádovoří uvidíte spoustu živých zvířátek, havěti a potvůrek našich čarodějnic - bílé pávy, zlaté bažanty, holoubky, králíky, slepice a mnoho dalších včetně kozla Kleofáše.

Celému tomu pohádkovému světu vládne tajemný templář - čaroděj Archibald I. Do konce ledna se s ním můžete vydat do jeho pohádek. Právě vydal už VII. díl Starohradských pohádek čaroděje Archibalda s názvem POSELSTVÍ RYTÍŘŮ.

A až začnou v únoru jarní prázdniny, máte o tip na výlet postaráno.
O jarních prázdninách mají na hradu a zámku Staré Hrady u Jičína otevřeno v pátek 2. února a pak každou středu, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli od 10:00 do 17:00 hodin až do 18. března.

Rudolf Suk spolu s Romanou Pacákovou ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Související články