Hudba v ulicích a peníze na dobrou věc. Největší „pouliční kapela“ vyráží na BUSKING TOUR

27. červen 2019

Police Symphony Orchestra, soubor nadšených amatérských muzikantů z Police nad Metují, od 28. června do 5. července podnikne unikátní BUSKING TOUR.

55 mladých hudebníků a 10 členů podpůrného týmu se vydá na cestu s jasným cílem:  Pořádně si zahrát, pobavit kolemjdoucí, oživit netradiční místa ve městech a „do klobouku“ vybrané peníze věnovat na dobročinné účely. Ne náhodou je partnerem BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra (PSO) Nadace Via.

Mám 65 dětí v Police Symphony Orchestra. Občas pohrozím a pak brečím dojetím, jak jsou dobří

Police symphony orchestra

Když bylo Petře Soukupové nějakých 14 let, tak si usmyslela, že založí symfonický orchestr. A možná tenkrát ani Petra netušila, že po nějakých 8 letech, co Police Symphony Orchestra existuje a hraje, se z tohoto tělesa stane fenomén, který všichni chtějí slyšet a se kterým i známé osobnosti chtějí spolupracovat. 

Repertoár téhle největší „pouliční kapely“ je multižánrový, tak aby si každý z posluchačů přišel na své - pop, rock, filmová hudba, jazz, klasika. V ulicích nebude chybět ani dlouholetý zpěvák PSO, herec Klicperova divadla v Hradci Králové Jan Sklenář.

Početný orchestr bude cestovat běžnými vlakovými spoji. První zastávkou bude 28. června Hradec Králové (Malé náměstí, 18:30 hodin).

„Za výtěžek nakoupíme ovocné stromy do Městských lesů Hradec Králové. Napomůžeme tak čistšímu ovzduší (každý strom se počítá), dodáme potravu pro lesní zvířata a včely budou moci na jaře opylovat květy stromu,“ upřesňuje zakladatelka PSO Petra Soukupová.

O den později následuje domovská Police nad Metují (29. 6., Masarykovo náměstí, 20:30), vybrané peníze poputují na záchranné práce ve zdejším klášteře. V neděli 30. 6. živá muzika zpříjemní den návštěvníkům akce PICNIC - Den plný letních zážitků v plzeňském DEPO2015 (14:00 a 17:00). Dobrovolné příspěvky jsou tentokrát určeny pro Hospic Svatého Lazara, konkrétně na vybavení pokojů pacientů - vestavěné skříně a nové podlahy.

BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra (PSO) - dirigent a zpěvák

Rovnou na dva dny se BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra 2019 zastaví v Praze! V pondělí 1. a v úterý 2. 7. orchestr zahraje v 14:30 na Hlavním nádraží a v 17:30 na náměstí Václava Havla (Piazzetta ND), aby peníze od kolemjdoucích spokojených posluchačů věnoval organizaci Siriri, české obecně prospěšné společnosti, která od roku 2006 pomáhá ve Středoafrické republice, a na podporu projektu Plešouni.

Projekt Plešouni chce novým pacientům na dětské onkologii dodat odvahu a připravit je na průběh léčby prostřednictvím animovaného seriálu známé výtvarnice Elišky Podzimkové.

BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra (PSO)

Z Prahy PSO zamíří do Drážďan (3. 7., Neumarkt, 15:00 a 19:00) a 4. 7. do Liberce (náměstí Dr. E. Beneše, 18:00). Liberečané na pouličních koncertech mohou přispět na výstavbu nového útulku spolku Šance zvířatům, který se stará především o zvířata z tzv. množíren.

Okružní cesta nevšedních buskerů vyvrcholí 5. 7. na festivalu Rock For People v Hradci Králové (17:45, Runway).

Duchovní matka Police Symphony Orchestra vám poradí jak se stát srdcařem a dělat věci s láskou

Petra Soukupová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Zakladatelka oblíbeného hudebního tělesa Police Symphony Orchestra Petra Soukupová se může od pondělí 21. května pyšnit titulem Mladý srdcař. Získala ho v 21. ročníku udělování cen Nadace Via. Ty jsou určeny nadšencům a dobrovolníkům, kteří se angažují v neziskovém sektoru a vyzdvihují inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti.

Police Symphony Orchestra založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čtrnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením Joela Hány, Věry Vlčkové a sdružuje mladé muzikanty a další dobrovolníky z celého Královéhradeckého kraje. Všichni se mu věnují ve svém volném čase bez nároku na jakýkoliv honorář.

Během devíti let odehráli přes 80 koncertů, včetně mnoha benefic. Podpořili opravu varhan v Polici nad Metují, koupili noty v Braillově písmu pro nevidomého trumpetistu Marka a od roku 2014 organizují benefiční koncerty pro Nadační fond Hospital Broumov.

BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra 2019
28. 6. Hradec Králové - Malé náměstí, 18:30
29. 6. Police nad Metují - Masarykovo nám., 20:30
30. 6. Plzeň - DEPO 2015, 14:00 a 17:00
1. a 2. 7. Praha - Hlavní nádraží, 14:30 - nám. Václava Havla, 17:30
3. 7. Drážďany - Neumarkt, 15:00 a 19:00
4. 7. Liberec - nám. Dr. E. Beneše, 18:00
5. 7. Rock For People - Runway, 17:45

Každý koncert PSO je vydařeným hudebním zážitkem, spolehlivým zdrojem pozitivní energie, dobré nálady a radosti ze života.

Petra Soukupová a Romana Pacáková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové
autoři: Romana Joudalová , baj | zdroj: Police symphony Orchestra (PSO)
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.