Felix Slováček natáčí v Hradci Králové pořad Desky, pásky, vzpomínky a zve vás všechny k poslechu

Felix Slováček, vlastním jménem Antonín, absolvoval kroměřížskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Na české hudební scéně představuje špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. V těchto dnech natáčí v hradeckém rozhlasovém studiu vzpomínkový pořad Desky, pásky, vzpomínky, který pokládá muzikou, která ho v životě nejvíc ovlivnila. 

Do jeho stálého repertoáru patří díla jak z oblasti klasické hudby, tak i jazzu a popu a jako sólový hráč získal mnoho cen na mezinárodních soutěžích.

Čtěte také

Felix byl členem mnoha orchestrů (Orchestr Karla Vlacha) a vystupoval s řadou dalších (Big Band Gustava Broma, RIAS Radio Big Band, Big Band Radio Copenhagen, WDR Big Band Köln atd.). Pravidelně se objevoval také v programech Karla Gotta.

Jako interpret vážné hudby vystupoval s mnohými známými hudebními tělesy v Čechách i v zahraničí - spolupracoval např. s European Community Chamber Orchestra, slovenskou filharmonií, drážďanskou filharmonií, symfonickým orchestrem hesenského rozhlasu a jinými.

Na svém kontě má více než 500 nahraných titulů a téměř 2 miliony prodaných zvukových nosičů.

Pilotní díl pořadu Desky, pásky, vzpomínky s Felixem Slováčkem si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

autoři: Tomáš Katschner , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.