Cyklisté neprojedou částí Labské cyklostezky v Hostinném. Uzavřený úsek musí objíždět. Proč?

5. červenec 2020 10:17
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Část Labské cyklostezky v Hostinném je uzavřena a to až do odvolání

Část Labské cyklostezky v Hostinném je uzavřena a to až do odvolání. Jde konkrétně o úsek v ulici V Lipkách. Důvodem je havarijní stav opěrné zdi. Tu čeká kompletní rozebrání. Cyklisté by se tomuto místu měli vyhnout a držet se objízdných tras. 

Čtěte také

„Já jsem si sem jen pro něco přijel a zase jedu pryč. Domnívám se, že je to z toho důvodu, že hodně prší, tak asi shora něco padá," říká senior Josef, který právě přijel autem ke garáži. Tu má v blízkosti uzavřeného úseku cyklostezky. Ten je viditelně označen zákazem vjezdu s informací o hrozícím nebezpečí.

„Hrozí zde bezprostřední možnost zřícení, tak proto jsme přistoupili k tomuto kroku," potvrzuje starostka Dagmar Sahánková ze sdružení Pro lepší hostinné.

Část Labské cyklostezky v Hostinném je uzavřena a to až do odvolání

Přesto ve chvíli, kdy na místě natáčíme, projede uzavřeným úsekem cyklista.

Přiznává, že spěchá a že ví, jaké nebezpečí tady může hrozit.
„Bohužel, musel jsem. Vím, že hrozí zřícením tahle kamenná zeď."

Čtěte také

Město nechalo udělat sondy, které prokázaly narušení kamenného zdiva a nestabilitu bloků. Závěr statika zněl - havarijní stav.
„Už jsme pozvali odborníka, který by onu zeď v podstatě přestavěl. Bude ji muset rozebrat a postavit znovu."

Toto místo se dá objet. Cyklisté se můžou dát ulicí Na Valech přes náměstí.
„Mohou jet ulicí Na Velech, vzít to kolem pumptracku a zpátky kolem Domu s pečovatelskou službou se dostanou zpět na most a potom na cyklostezku."

Oprava by podle vedení města měla začít v první polovině letních prázdnin a pokud se neobjeví komplikace, hotovo by mělo být za měsíc.

Spustit audio

Související