Čtvrteční Noční linka: Jsou s handicapem, ale chtějí žít!

30. leden 2020

Museli jste se v životě vypořádat s nějakým tělesným nebo duševním postižením? Co vám nejvíce pomohlo? Máte doma nebo v rodině zdravotně postiženou osobu? Jak to společně zvládáte? Co je pro lidi s handicapem nejdůležitější?

Jsou nevidomí, na vozíku, mentálně postižení,ale mají obrovskou chuť žít. Tvoří, skládají, sportují a radují se z maličkostí. Karel Sladký jich několik zná a myslí, že právě od těchto lidí se můžeme učit. Učit to, jak se postavit životu, najít sílu a bojovat, chcete-li, i s nepřízní osudu.

Jsou to lidé, kteří jsou s námi a mezi námi - matky a otcové, synové a dcery, kamarádi, přátelé, sousedi. Lidé s odlišnými potřebami od lidí bez handicapu. Co ale potřebují jako každý - lásku, pocit bezpečí a nepředstíraného zájmu.

Život s handicapem - to bude téma našeho dnešního nočního setkání. Museli jste se také v životě vypořádat s postižením, životním omezením? Co vám nejvíce pomohlo? Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte i mezi známými postižené lidi? Na vaše příběhy se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?