Bylinky místo prášků. Farmaceuti učí děti v Hradci Králové čerpat z darů přírody. Kurz je zdarma

19. červen 2024 07:47

Místo mobilů a počítačů pobyt v přírodě a vypěstování vlastní zeleniny. Také včelaření a možnost vyrobit přípravky z léčivých bylin v laboratořích farmaceutické fakulty. Čaje, balzámy na rty i masti. To vše nabízí roční kurz Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Díky dotaci města je pro žáky základních škol a studenty středních škol zdarma.

„Náplň je stejná jako na Univerzitě třetího věku, ale toto je Univerzita juniorská,“ usmívá se PharmDr. Daniela Suchánková, Ph.D., která kurz vede a podle které je potřeba zaměřit se už na ty nejmenší.

Daniela Suchánková z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Aby pochopili, že není potřeba si při menších problémech brát hned prášek, ale je možné si například uvařit kvalitní bylinkový čaj.

Čtěte také

Děti, které nemají strach z včel, mohou při výuce nahlédnout i do úlů a získat základy včelaření.

Cílem kurzu je přivést děti od mobilů a počítačů zpátky k přírodě. Aby měly úctu ke všemu živému a dozvěděly se více o léčivých rostlinách, které mohou pak samy využít.

V těchto dnech v zahradě Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové účastníci připevňují rajčata k tyčkám, což je finále celého kurzu. Do toho dalšího se do konce července mohou hlásit noví zájemci. Daniela Suchánková (hulcovd@faf.cuni.cz) se na všechny děti, které zajímá příroda a její dary pro lidské zdraví, těší i v dalším školním roce.

Bylinky místo prášků. Farmaceuti učí děti v Hradci Králové čerpat z darů přírody. Kurz je zdarma
Spustit audio

Související