Aféra nebyla, zapomeňte!

8. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Aféra nebyla

Rum šel v Čechách vždycky dobře na odbyt. V 90. letech měl dokonce takovou sílu, že notně zahýbal i domácí politickou scénou...

Stalo se tak dávno před tajnými zahraničními konty ODS, kufříky či bamberskými výlety Miloše Zemana. Kauza označována jako rumová aféra byla jednou z prvních, kdy se začalo otevřeně hovořit o propojení organizovaného zločinu s politikou.

A ještě jeden primát by jí mohl patřit – v historii novodobé české justice patří k nejdéle projednávaným soudním případům. Ty soudy se totiž vlekly třináct let. Takže z dnešního pohledu to byla aféra nejen rumová, ale taky ryze tuzemská.

Pětidílný rozhlasový příběh z cyklu Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska napsal Milan Dus. Dramaturgie Jaroslav Pokorný. Mistr zvuku Leoš Sedláček. Hrají Kamila Sedlárová, Jan Vápeník, Michal Przebinda, Ladislav Špiner, Miroslav Zavičár a Aleš Křivánek. Ve studiu v Hradci Králové natočil režisér Pavel Krejčí.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.