Žil jsem jako asistent za slavného Freddieho Mercuryho jeho každodenní obyčejný život

Peter Freestone, osobní tajemník slavného zpěváka britské skupiny Queen Freddieho Mercuryho, hostem Lady Klokočníkové
Peter Freestone, osobní tajemník slavného zpěváka britské skupiny Queen Freddieho Mercuryho, hostem Lady Klokočníkové

Petera Freestona, osobního tajemníka slavného zpěváka britské skupiny Queen Freddieho Mercuryho, přivítala v pátek 7. prosince v živém vysílání z radioklubu District V v Havlíčkově ulici v Hradci Králové po 10. hodině Lada Klokočníková.

Byl osobním asistentem Freddieho Mercuryho. Nikdy s ním neměl žádnou smlouvu nebo přesný popis práce, co přesně má dělat. V podstatě se staral o to, aby byl Freddieho život jednodušší.

Žil jsem jeho každodenní život - zvedal jsem jeho telefon, platil účty, chodil nakupovat, něco jsem uvařil - prostě všechny činnosti, které člověk obyčejně dělá, jsem dělal já pro Freddieho. Takže on mohl trávit čas tak, že se věnoval tvorbě nových písniček a nebo prostě jen tak odpočíval", usmívá se Peter Freestone, někdejší tajemník a přítel slavného zpěváka skupiny Queen.

Po té, kdy jedinečná pěvecká osobnost odešla do nebeské Dvorany Slávy, vydržel Peter v Anglii ještě deset let a pak si vybral za svůj domov Českou republiku.

Co ho k tomu vedlo, jakou má rád muziku a proč pomáhá mladým interpretům, to vše se dozvíte v pořadu Páteční host v živém vysílání z rozhlasové kavárny District V v Havlíčkově ulici v Hradci Králové, které se uskutečnilo v pátek 7. prosince od 10:00 hodin.

Freddie Mercury, archivní foto z roku 1978

Čeká vás půvabná Freestonova čeština kolorovaná anglicky zpívanými nesmrtelnými hity.

Spustit audio

Související