Žil jsem jako asistent za slavného Freddieho Mercuryho jeho každodenní obyčejný život
Petera Freestona, osobního tajemníka slavného zpěváka britské skupiny Queen Freddieho Mercuryho, přivítala v pátek 7. prosince v živém vysílání z radioklubu District V v Havlíčkově ulici v Hradci Králové po 10. hodině Lada Klokočníková.
Byl osobním asistentem Freddieho Mercuryho. Nikdy s ním neměl žádnou smlouvu nebo přesný popis práce, co přesně má dělat. V podstatě se staral o to, aby byl Freddieho život jednodušší.
„Žil jsem jeho každodenní život - zvedal jsem jeho telefon, platil účty, chodil nakupovat, něco jsem uvařil - prostě všechny činnosti, které člověk obyčejně dělá, jsem dělal já pro Freddieho. Takže on mohl trávit čas tak, že se věnoval tvorbě nových písniček a nebo prostě jen tak odpočíval", usmívá se Peter Freestone, někdejší tajemník a přítel slavného zpěváka skupiny Queen.
Po té, kdy jedinečná pěvecká osobnost odešla do nebeské Dvorany Slávy, vydržel Peter v Anglii ještě deset let a pak si vybral za svůj domov Českou republiku.
Co ho k tomu vedlo, jakou má rád muziku a proč pomáhá mladým interpretům, to vše se dozvíte v pořadu Páteční host v živém vysílání z rozhlasové kavárny District V v Havlíčkově ulici v Hradci Králové, které se uskutečnilo v pátek 7. prosince od 10:00 hodin.
Čeká vás půvabná Freestonova čeština kolorovaná anglicky zpívanými nesmrtelnými hity.
Související
-
Příběhy slavných: Freddie Mercury
Skutečný příběh zpěváka, vlastním jménem Farrokh Bulsara. „Farrokh“ znamená v perštině „skvělý“. Když na Zanzibaru začala revoluce, utekla jeho rodina do Londýna.
-
Před dvaceti lety zemřel zpěvák Freddie Mercury. Jak na...
Dnes je tomu dvacet let, co zemřel zpěvák kapely Queen Freddie Mercury. Jeho památku si připomněl i český fanclub, který v sobotu 19. listopadu uspořádal v pražském...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.