Vykácel kus zahrady, aby mohl mít zahradní železnici. Co na jeho vášeň říká manželka?

6. září 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Uznávaný stomatolog Stanislav Komárek z Hradce Králové kouzlu modelářství propadl už v dětství

Když milujete, není co řešit! V modelářství to platí dvojnásob. Kdo jednou začne stavět dráhy a lepit koleje, mašiny, domečky, těžko přestává.  

Stanislav Komárek z Hradce Králové kouzlu modelářství propadl už v dětství. Jeho děda jezdil na dráze trať Hradec Králové – Praha. Okolo obce Sokoleč, kde rodina bydlela navíc jezdil vlak, což jako kluk miloval. Začal tedy s modelařinou a nikdy ji neopustil.

Jeho vášeň se smyslem pro detail se promítla i do jeho profese. Stal se uznávaným stomatologem a přiznává, že je to trochu nemoc z povolání, protože stále musí něco vyrábět.

Když to nejsou zuby, je to most, tunel, nádraží, zvonička a tak dále.

Krajinky má rozložené v dětském i obývacím pokoji a venku září jeho chlouba – zahradní železnice!

Stanislav Komárek říká, že v posledním roce málem oslepl, jak moc a rychle chtěl mít všechno hotové a lepil a stavěl a skládal.

Když se nedaří, umí si i pořádně zanadávat. Ale modelařinu prostě miluje a teď mají z jeho úsilí radost vnoučata a děti z celého okolí.

A co nesmí chybět na žádné železnici? Prozrazuje Stanislav Komárek v reportáži Pavly Kindernayové:

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?