Všude kde jsem byl, byl jsem rád, směje se zpěvák Milan Drobný. Albem Moje zem oslavuje krásy vlasti

22. říjen 2021

V mnohém se podobá Karlu Gottovi, a i když nedosáhl mistrova věhlasu, stále „jede" na plný plyn. Řeč je o zpěvákovi Milanovi Drobném, který prošel orchestrem Karla Krautgartnera, kavárnou Vltava, i legendárním Semaforem Jiřího Suchého.

Milan Drobný skromně přiznává, že v původních angažmá mu hodně pomohl Karel Gott, a k tomu trochu sarkasticky přidává informaci,že on zase hodně pomohl Gottovi a celému českému showbussinesu, když slavnému Slavíkovi zabránil sportovat.

K muzice se dostal Milan Drobný náhodou, když ho kvůli maléru na chmelové brigádě vyloučili z gymnázia. Následně se přihlásil do přijímacího řízení oboru Hudební komedie na státní konzervatoři. U komise uspěl a jeho třídním učitelem se stal Oldřich Nový.

Čtěte také

Svoji zpěváckou kariéru poté začal v soutěži Hledáme nové talenty, do níž se přihlásil na poslední chvíli a vybral si písničku od Gilberta Bécauda - V ten den, kdy se vrátil déšť. I když nic nevyhrál, kapelník Karel Krautgartner mu nabídl účinkování ve svém orchestru.

Nejnovější album Milana Drobného s názvem Moje zem obsahuje kolekci 13 písní jejichž tématem jsou jedinečné krásy české země. Album přináší kromě 10 nových písní i několik starších hitů jako jsou skladby U Kokořína, Boubín nebo Běž, řekni to těm skalám.

Celý rozhovor Lady Klokočníkové se zpěvákem Milanem Drobným si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...