Všude kde jsem byl, byl jsem rád, směje se zpěvák Milan Drobný. Albem Moje zem oslavuje krásy vlasti

22. říjen 2021

V mnohém se podobá Karlu Gottovi, a i když nedosáhl mistrova věhlasu, stále „jede" na plný plyn. Řeč je o zpěvákovi Milanovi Drobném, který prošel orchestrem Karla Krautgartnera, kavárnou Vltava, i legendárním Semaforem Jiřího Suchého.

Milan Drobný skromně přiznává, že v původních angažmá mu hodně pomohl Karel Gott, a k tomu trochu sarkasticky přidává informaci,že on zase hodně pomohl Gottovi a celému českému showbussinesu, když slavnému Slavíkovi zabránil sportovat.

K muzice se dostal Milan Drobný náhodou, když ho kvůli maléru na chmelové brigádě vyloučili z gymnázia. Následně se přihlásil do přijímacího řízení oboru Hudební komedie na státní konzervatoři. U komise uspěl a jeho třídním učitelem se stal Oldřich Nový.

Čtěte také

Svoji zpěváckou kariéru poté začal v soutěži Hledáme nové talenty, do níž se přihlásil na poslední chvíli a vybral si písničku od Gilberta Bécauda - V ten den, kdy se vrátil déšť. I když nic nevyhrál, kapelník Karel Krautgartner mu nabídl účinkování ve svém orchestru.

Nejnovější album Milana Drobného s názvem Moje zem obsahuje kolekci 13 písní jejichž tématem jsou jedinečné krásy české země. Album přináší kromě 10 nových písní i několik starších hitů jako jsou skladby U Kokořína, Boubín nebo Běž, řekni to těm skalám.

Celý rozhovor Lady Klokočníkové se zpěvákem Milanem Drobným si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

Spustit audio

Související