VIDEO: Tanec v křižovatce. Zdrogovaný řidič ohrožoval v Hradci Králové ostatní účastníky provozu

V úterý 12. května 2020 přijala Policie České republiky v rámci Královéhradeckého kraje ve 14:00 hodin na lince 158 oznámení od ženy, kterou ohrozil řidič osobního vozidla značky VW Passat, který měl jet od Vysoké nad Labem směrem k Štefánikově ulici v Hradci Králové jako "blázen", měl kličkovat mezi vozidly, jet v protisměru i po trávě. 

Policistům z pohotovostního a eskortního oddělení se ho podařilo objevit na frekventované křižovatce u OC Futurum v Hradci Králové, kde kroužil a poté co mu zahradili jízdu, tak z auta vyskočil a začal uprostřed křižovatky tančit.

Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce, která byla negativní, ale orientační test na návykové látky byl pozitivní na canabis.

Třiadvacetiletého muže zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde ho lékař po odmítnutí podrobit se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve či moči umístil do úplné detoxikace. Policisté po obhlídce vozidla zjistili, že má podhuštěné pneumatiky, je odřené a má promáčklý blatník.

Zdrogovaný řidič ohrožoval v Hradci Králové ostatní účastníky provozu

Jelikož si muž svoji jízdu nepamatoval, policisté projeli všechny možné trasy jeho jízdy, avšak nezjistili žádné škody, které by mohl způsobit.

Protože vozidlo bylo nepojízdné a překáželo v křižovatce, muselo být odtaženo na odstavné policejní parkoviště.

Policisté incident zaevidovali jako přestupek, který po prošetření předají příslušnému správnímu úřadu, kde již před 3,5 lety mají zaznamenaný řidičův obdobný přestupek, za který obdržel roční zákaz řízení všech motorových vozidel a několikatisícovou pokutu.

autor: baj | zdroj: Policie České republiky

Související