Víc aktivních mladých lidí nemůže uškodit. Zdíša chce Špendlíkem propichovat sociální bubliny

13. leden 2019

Společnost Člověk v tísni si řekla, že víc aktivních mladých lidí naší zemi rozhodně nemůže uškodit. Proto jim vyšla naproti a rozhodla se je sama vyhledávat. V rámci projektu Jeden svět na školách pořádá soutěž s názvem Hledá se LEADr. 

V loňském třetím ročníku se jedním ze dvou finalistů soutěže stala studentka Zdislava Pokorná z Jičína, která nyní žije v Praze. Do soutěže se přihlásila s projektem Špendlík, který si klade za cíl "propichovat sociální bubliny". Do finále postoupila přes čtyři vyřazovací kola.

Zdislava Pokorná už ví, jak moc důležitá je pomoc potřebným

Jedenadvacetileté finalistce loňského kola soutěže Hledá se LEADr, kterou pořádá agentura Člověk v tísni, říkají přátelé a známí Zdíša. Zdislava Pokorná je vstřícná a přátelská mladá žena, čerstvá studentka práv, která už ví, že když chce něco dělat, ať je to cokoliv, tak může.

Jak to prakticky funguje v jejím životě, který se v posledních třech letech hodně změnil, to se dozvíte v naší rozhlasové Návštěvě. Zdislava Pokorná se sešla s redaktorkou Vladislavou Wildovou se na jejích oblíbených místech v lesoparku Čeřovka v Jičíně.

Zdislava Pokorná, finalistka loňského kola soutěže Hledá se LEADr

Zdislava je sice pražskou rodačkou, ale školácká léta a gymnaziální mládí prožila v Jičíně. Je skromná a nemá potřebu o svém úspěchu příliš mluvit. Myslí si, že ještě nic nedokázala.

O tom všem se dozvíte v rozhlasové Návštěvě, kterou s šikovnou studentkou natočila na Čeřovce v Jičíně Vlaďka Wildová: 

Spustit audio

Související