Víc aktivních mladých lidí nemůže uškodit. Zdíša chce Špendlíkem propichovat sociální bubliny
Společnost Člověk v tísni si řekla, že víc aktivních mladých lidí naší zemi rozhodně nemůže uškodit. Proto jim vyšla naproti a rozhodla se je sama vyhledávat. V rámci projektu Jeden svět na školách pořádá soutěž s názvem Hledá se LEADr.
V loňském třetím ročníku se jedním ze dvou finalistů soutěže stala studentka Zdislava Pokorná z Jičína, která nyní žije v Praze. Do soutěže se přihlásila s projektem Špendlík, který si klade za cíl "propichovat sociální bubliny". Do finále postoupila přes čtyři vyřazovací kola.
Jedenadvacetileté finalistce loňského kola soutěže Hledá se LEADr, kterou pořádá agentura Člověk v tísni, říkají přátelé a známí Zdíša. Zdislava Pokorná je vstřícná a přátelská mladá žena, čerstvá studentka práv, která už ví, že když chce něco dělat, ať je to cokoliv, tak může.
Jak to prakticky funguje v jejím životě, který se v posledních třech letech hodně změnil, to se dozvíte v naší rozhlasové Návštěvě. Zdislava Pokorná se sešla s redaktorkou Vladislavou Wildovou se na jejích oblíbených místech v lesoparku Čeřovka v Jičíně.
Zdislava je sice pražskou rodačkou, ale školácká léta a gymnaziální mládí prožila v Jičíně. Je skromná a nemá potřebu o svém úspěchu příliš mluvit. Myslí si, že ještě nic nedokázala.
O tom všem se dozvíte v rozhlasové Návštěvě, kterou s šikovnou studentkou natočila na Čeřovce v Jičíně Vlaďka Wildová:
Související
-
Studenti trutnovského gymnázia zmapovali nelehké životní osudy lidí během dvacátého století
V Trutnově se vzpomínalo na druhou světovou válku, převrat v roce 1948 i sovětskou okupaci. Studenti gymnázia se zapojili do projektu Příběhy pamětníků 20. století.
-
Náchodští studenti si sáhnou na dějiny z blízka. Natočí pro Post Bellum pamětnické zpovědi
Dva týmy dobrovolníků z náchodské Obchodní akademie se pustily do audiovizuálního mapování pamětnických zpovědí pro organizaci Post Bellum.
-
Přivítejte svět u sebe doma. Našel by u vás na rok zázemí středoškolský zahraniční student?
Představíme vám takzvaný mezikulturní AFS program. Pokud si žijete poklidně a občas vám připadá, že by to chtělo trochu nějakého dobrodružství, tak může stát AFS za úvahu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka