Ve školách začalo testování žáků na covid-19. Jak to učitelé, děti, případně i rodiče zvládají?
Testování žáků na onemocnění covid-19 ve školách začalo. Například na Trutnovsku ředitelé většinou vybrali speciální místnost a určili učitele případně vychovatele, kteří budou na testování dohlížet nebo dětem pomohou. Na Základní škole náměstí Míru ve Vrchlabí zjišťovala podrobnosti reportérka Kateřina Kohoutová.
Čtěte také
Učitelky si v jedné místnosti převzaly samotesty a odnesly je do svých kmenových tříd. Tam už na ně čekaly děti a za pomoci asistentek a učitelek se žáci sami testují.
Každý otestovaný potom čeká na výsledek svého testu. V této škole děti v podstatě ani pomoc při testování nepotřebují, protože díky učitelkám jim už bylo vše prakticky ukázáno v pátek v rámci jedné z online hodin.
Co se stane, když se objeví dítě s pozitivním testem?
Pokud by taková situace nastala, tak takové dítě učitelky pošlou do určené místnosti a tam bude čekat. Pokud jsou přítomni rodiče, tak si potomka ihned odvedou. Jinak bude vedení školy rodiče okamžitě informovat, aby si pro dítě přijeli. A do té doby tedy bude mimo kontakt s ostatními pod dozorem učitelů.
Potom musí samozřejmě rodiče dítě nahlásit ke kontrolnímu PCR testu.
Kdo jiný se kromě žáků testuje?
Testování se týká všech zaměstnanců školy. Hned ráno absolvovali test všichni učitelé a vychovatelé, kromě nich také například kuchařky a pomocné síly v kuchyni.
Další testování se na této vrchlabské škole bude konat ve čtvrtek 15. dubna.
Související
-
Děti z prvních stupňů základních škol čeká návrat do škol. Budou se ale muset dvakrát týdně testovat
Žáci prvního stupně základních škol se začnou do lavic vracet v rotační formě od pondělí 12. dubna, třídy se budou střídat po týdnech. Do školek zatím půjdou předškoláci.
-
Online výuka je fajn, ale od učitelů, rodičů i dětí zní hlas, že ve třídě je to lepší a užitečnější
Školy dál pokračují v režimu online výuky, do tříd na základních školách chodí jen žáci prvních a druhých tříd. I tady ale platí heslo: všechno zlé je pro něco dobré.
-
Dvě stovky studentů Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové pomáhají dětem s online výukou
Sami mají distanční výuku, která je pro ně jistým nepohodlím, ale i tak pomáhají. Řeč je o dvou stovkách budoucích učitelů z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.