Václav Souček: Zvenčí a zevnitř
Respektovaný britský The Ekonomist věnoval ČR pohled zvenčí. Pravda, poněkud nežádoucí. Míru korupce srovnal se Saudskou Arábií a JAR, jmenoval politické dinosaury a jejich chráněnce, vyčíslil nechvalný index veřejných zakázek. Označil - cit.- "zahnívající vládu politických stran, které se brzy po listopadu 89 zmocnily demokratického procesu". Nazval je zdvořile: "partitokracie".
Článečku se s úlevou chopila česká média, která se úzkostlivě střeží zdejší obrovité zlodějny jmenovat v zájmu ochrany osobností.
Náš způsob demokracie, z Anglie nazývaný "partitokracií" je překládán výrazem, v české kotlině srozumitelnějším: "kleptokracie".
Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete od pondělí do soboty v 8:20 hodin.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.