Václav Souček: S Ludvíkem Vaculíkem (a ne naposled)

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ludvík Vaculík

Se spisovatelem Ludvíkem Vaculíkem se loučili jeho čtenáři v místě jeho dětství, ale i na dálku. Rychlík z Prahy byl prý nabitý hlava na hlavě, stejně ale všichni, kdo měli toho Valacha jako břitvu rádi, do Brumova na jeho poslední cestu nemohli. Nechce se užít vzletných slov k tomu, kdo uměl fejetony tak prostě a výstižně. Budou se k němu obracet nejen čtenáři souputníci, ale i příští generace, na to můžete vsadit.

Neuplynul ani týden, a už tu máme citace a odvolávky. V epitafu na náhrobku stojí „Byl jsem tu – a možná zase budu“. A z literární pozůstalosti se objevila jedna z jeho žahavých perel: „ Komunismus jsme odstranili – a jeho příčiny tu máme zpátky. Tak co jsme to vlastně dělali?“

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete každý den v 6:50 hodin.

autor: VS
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.