Václav Souček: Pravidla čistírny
Zatracená práce je s těmi žádanými nominacemi, když nevíte, co všechno a na koho má ještě policie v rukávu. Našli by se kandidáti, ne že ne - ale co potom, kdyby se objevil nějaký škaredý škraloup?
A tak se nabízí rozladěnému občanstvu řešení přímo spanilé, novinářskou obcí většinově očekávané. Není třeba Lanzy bílé, aby se po čistém našlo čistější. Za normálních okolností by si řekl silným hlasem o nominaci někdo z chlapského houfu, ale v takové situaci je prozíravější zůstat ve druhé linii, za zády. Nominace ještě nezaručuje jmenování, pravil pan prezident. Nuže, očekávané napětí střídá napjaté očekávání. Heslo těchto dnů?
"Nyní je vše možné".
Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete od pondělí do soboty v 8:20 hodin.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.