Václav Souček: Nová tvář

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kandidátka na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová
0:00
/
0:00

Slovenské prezidentské volby jsou sice v půli cesty, ale už s očekávaným výsledkem. Před krátkým časem téměř neznámá kandidátka, právnička Zuzana Čaputová posbírala už v prvním kole neuvěřitelný počet hlasů, Slovensko se těší na novou tvář, na výraznou změnu politického ovzduší a na odklon od zafixovaných poměrů a poloměrů. 

Nadějná očekávání provázejí každé volby a jejich opadávání je běžné. Politologické analýzy následně osvětlí, proč některá očekávání zůstanou nenaplněna, nebo naplněna jinak.

Dopustíme-li se příměru s mariášem, pak nový hráč může řádně rozhodit zvyklosti těch stávajících, to i při dodržení všech pravidel hry; ale stejně tak nemusí pochodit, pokud mu nepadá list. Druhé kolo prezidentských voleb na Slovensku zanedlouho rozdá karty včetně trumfů. Poprvé, nikoliv naposled.

Je přípustné fandit, a držet palec.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová