Václav Souček: Ad „Brexit“

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy brexit
0:00
/
0:00

Velká Británie bývala jednou z nejmocnějších koloniálních velmocí světa. Tento resentiment jisté nadřazenosti v mnoha poddaných anglické královny přetrvává. Od toho blízko k domněnce, že týž pocit sehrál svou roli v referendu o odstoupení ze svazku Evropské unie, a v průběhu času nabyl nemilých příchutí. 

Těžko brát střelený šíp v letu zpět, to neuměl ani proslulý Robin Hood, proto tedy Británií mezitím vyžádané - a Unií akceptované - odklady rozluky, plánované na konec března.

Za ilustrativní zmínku stojí úsměvná historka, která proběhla tiskem: francouzskou ministryni pro evropské záležitosti prý budí každé ráno mňoukáním její kocourek, protože chce ven. Když je mu ale otevřeno, zůstává nerozhodně ve dveřích, a když je vyexpedován ven, dívá se nespokojeně.

Dostal jméno Brexit.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?