V zimě do karavanu nebo přívěsu? Tuto variantu dovolené volí čím dál víc lidí

23. leden 2018 08:40

Hromady sněhu, vykukující střechy karavanů a přívěsů, vyšlapané cesty. Takhle to vypadá v zimním kempu ve Špindlerově Mlýně. Je úplně plný. Lidé tam přijíždí na celou sezónu nebo na prodloužené víkendy a místa si musí rezervovat s dostatečným předstihem. Vše potřebné mají, nemusí nic shánět, závislí jsou pouze na elektrické přípojce. Láká je pobyt v přírodě a nezávislost.

Petr přijel se svou manželkou do kempu včera večer. A připadl nový sníh. „Je to bílá pohádka. Bylo tady asi 25 centimetrů sněhu, tak jsme si odházeli cestu ke karavanu. Odkryli jsme předstan, vevnitř jsme zatopili a bylo nám krásně."

Lopata je asi nedílnou součástí dovolené v zimě?

„Je to nezbytná výbava karavanu na zimu. Velká hliníková lopata," usmívá se pan Petr.

Eva s Petrem a se svými dětmi jezdí do kempu ve Špindlerově Mlýně už pravidelně. Jsou tady již pátou sezónu.

„Jezdíme sem moc rádi. Protože to jsou naše nejvyšší hory a tohle je víceméně jediný takový zimní kemp v Čechách, kde se dá kempovat s karavanem. Máme tady všechno. Stoleček, skříňky, vybavenou kuchyňku. Vařím tady jako doma, akorát v menším. A večer s dětmi hrajeme společenské hry a nic nám tady nechybí. Vytopí se to tady na 28 stupňů. Je to úplně super," směje se paní Eva.

Zimní kemp ve Špindlerově Mlýně

Když otevřeme malé dveře, tak je vidět, že děti tu dokonce mají i svůj maličký pokojíček.

Do zimního kempu přijíždí hlavně čeští turisté. Ale výjimkou nejsou ani návštěvníci ze zahraničí.

„Je to tedy hlavně polská klientela. Protože ti to k nám mají nejblíž. Na krátkodobé pobyty jsou tu i Dánové a Němci," říká pracovnice zimního kempu Jana Sehnalová.

Většina turistů zůstane v zimních kempech až do dubna.

Spustit audio

Související