V Náchodě-Bělovsi bude stát nový most. Bude širší, obousměrně průjezdný a s chodníkem pro pěší

2. duben 2020

„Právě dnes jsem podepsal smlouvu o dílo se zástupcem společnosti MADOS MT s.r.o., která bude zhotovitelem nového mostu přes řeku Metuji v Bělovsi," upřesnil zahájení jedné z největších investic v letošním roce starosta města Náchoda Jan Birke z ČSSD.

Čtěte také

Nový most v ulici U Zbrojnice za 32,5 milionů korun začne firma MADOS MT stavět v druhé polovině dubna. Stavební práce budou zahájeny demolicí stávajícího mostu. Ten nový bude širší, obousměrně průjezdný s chodníkem pro pěší a novým veřejným osvětlením.

Oproti stávajícímu mostu bude veden v nové ose a tudíž lépe navazovat na místní komunikace.

„V této lokalitě tak dojde nejen ke zlepšení dopravní obslužnosti a zvýšení bezpečnosti chodců a řidičů, ale zároveň se most stane novou dominantou lázeňského území a důležitým spojovacím prvkem pro jeho budoucí rozvoj," uvedl místostarosta Jan Čtvrtečka z ČSSD.

V Náchodě-Bělovsi bude stát nový most - podpis smlouvy

Nyní bude následovat příprava harmonogramu stavby a následně po dohodě se zhotovitelem bude město informovat všechny obyvatele o souvisejících omezeních.

autor: baj | zdroj: MěÚ Náchod
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.