Spisovatelka Hana Hindráková miluje cestování a silné lidské příběhy

24. listopad 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spisovatelka Hana Hindráková se svým synem v Radiokavárně Českého rozhlasu Hradec Králové

V pátek 23. října 2015 dopoledne jsme vás opět pozvali do naší Radiokavárny v Havlíčkově ulici. Tentokrát jsme společně přivítali spisovatelku Hanu Hindrákovou, rodačku z Trutnova. Píše především o Africe a prostřednictvím svých románů upozorňuje na palčivé problémy černého kontinentu (děti ulice, obchod s dětmi, diskriminace HIV pozitivních lidí, aj.).

Od roku 2005 jako rozvojový pracovník pětkrát navštívila subsaharskou Keňu (nejvíce času strávila v chudinských čtvrtích hlavního města Nairobi a v západní Keni u Viktoriina jezera), Kapverdské ostrovy, Maroko, Tunisko a Egypt.

V budoucnu plánuje další cestu do Keni a do Ghany.

Procestovala také téměř celou Evropu, USA, Portoriko a přilehlé ostrovy, Argentinu, Čile, Spojené Arabské Emiráty, Turecko, Nepál a Nový Zéland.

V roce 2008 byla jedním ze zakládajících členů neziskové organizace Fair, z. s., kde nyní působí jako předsedkyně výkonné rady.

Hana Hindráková: Dobrovolnice (obálka knihy)

Jejím cílem je dávat čtenářům svých knih radost a naději.

Hana Hindráková začala nejprve psát a publikovat cestopisné deníky: Na konci světa, V zemi ptáka kiwi a V nitru skotské divočiny.

Její kniha Děti nikoho se zařadila mezi nejprodávanější knihy nakladatelství Alpress v únoru 2013 a byla nominovaná do užšího výběru dvaceti knih na knihu roku 2012 na Databázi knih.

Rukopis knihy Karibu Keňa vyhrál soutěž Mám talent pořádanou nakladatelstvím Euromedia (rok 2012).

Své další knihy, které vydala, i ty, které chystá, vám představila v naší Radiokavárně v pátek 23. října 2015 před 10. hodinou.

Poslouchejte, nebudete litovat!


Zvětšit mapu
autor: jou
Spustit audio