Rock for People začíná

27. leden 2012

Počet lidí žijících v Hradci Králové se v průběhu několika dnů zvýší zhruba o třicet tisíc. I když jen dočasně. Tolik návštěvníků očekávají pořadatelé hudebního festivalu Rock for People, který se ve Festivalparku v areálu letiště uskuteční od soboty 2. do úterý 5. července.

Zítra o půl třetí odpoledne v královéhradeckém Festival parku oficiálně odstartuje 17. ročník festivalu Rock for People. Hudební festival i letos nabídne návštěvníkům bohatý program. Podrobnosti od redaktora Ondřeje Vaňury.

Na příjezd velkého počtu návštěvníků je město dobře připraveno. Na bezproblémové fungování silniční dopravy dohlédne policie, pořadatelé navíc rozmístí k silnicím desítky značek, které motoristy přivedou nejvhodnější cestou až do Festivalparku. „Značky budou rozmístěny už od dálnice, na všech příjezdech do města a na dalších důležitých místech. Bloudit by nikdo neměl," slibuje za organizátory festivalu Jiří Hlinka. „Budeme sledovat dopravní situaci, aby nedošlo na příjezdových komunikacích k zácpám nebo dopravním nehodám, případně budeme podle potřeby usměrňovat provoz. Naší hlavní náplní bude dohled na veřejný pořádek mimo areál i v centru města a parkování v okolí letiště," tvrdí Eva Čížková z Městské policie Hradec Králové.

Nad pořádkem a bezpečností ve festivalovém areálu bude bdít 250 stewardů, které zajistí pořadatel. Připraveny k zásahu budou na místě šestičlenné požární hlídky sborů dobrovolných hasičů z města v sedmi směnách. K dispozici budou mít cisternovou požární stříkačku, týlové a velitelské auto. „Náklady na požární asistenci hradí pořadatel," upřesnil velitel královéhradeckých jednotek SDH Jiří Kubec.

Městská hromadná doprava by měla i přes příjezd tisíců lidí fungovat normálně. Pro návštěvníky festivalu bude určena mimořádná doprava, která je doveze od terminálu nebo železničního nádraží přímo na letiště a následně zpět. Kromě výchozí a cílové stanice autobusy zastaví také u hlavního nádraží, OD Tesco, muzea a v ulici Akademika Bedrny. Problém by neměl nastat ani ve středu v dopoledních hodinách, kdy se většina účastníků rozjede do svých domovů. Autobusy mimořádné dopravy budou v době od 9 hodin do poledne odjíždět z letiště v desetiminutových intervalech. Na letiště a zpět se cestující mohou dostat také běžnými linkami MHD, především linkou 15. Po celou dobu konání festivalu budou dopravu na této lince zajišťovat velkokapacitní kloubové autobusy. V případě potřeby dopravní podnik posílí na lince 15 dopravu o další autobusy, které budou moci okamžitě vyjet do ulic.

Organizátoři festivalu spolu s městem se rozhodli nabídnout festivalový zážitek také nevšedním hostům - dětem a seniorům. Dvacetičlenná skupina dětí z Diagnostického ústavu Hradec Králové se vypraví na festival již v neděli krátce po poledni a dva autobusy seniorů si přijedou v pondělí navečer poslechnout koncert Pavla Bobka a Druhé trávy.

Při letošním festivalu Rock for People se představí 140 kapel a dvacítka „dýdžejů", návštěvníci se mohou těšit i na dvě desítky divadelních a hudebních vystoupení. „Podle předprodejů je jisté, že počet návštěvníků by letos rozhodně neměl být nižší než vloni, kdy jich do Hradce přijelo 28 a půl tisíce," je přesvědčen Jiří Hlinka.

autor: ova
Spustit audio