Pstruh se žampiónovou omáčkou 23.4.2005

Suroviny:
4 pstruzi, 2 lžíce másla, 3 zelené cibulky, půl stonku řapíkatého celeru, 130 g čerstvých žampionů, 4 lžíce strouhanky, 3 lžíce sladké smetany, 1 lžičku sekané pažitky, 1 lžíci hladké mouky, sůl, mletý pepř a tuk na vymazání zapékací mísy.

Postup:
Zeleninu a žampiony očistíme a jemně pokrájíme. Na másle osmahneme dozlatova cibuli, přidáme na plátky nakrájený řapíkatý celer, žampiony, vše osolíme a opepříme. Po chvilce přimícháme strouhanku, smetanu a pažitku. Vše dobře promícháme a necháme dusit. Hotovou nádivkou naplníme břišní dutinu každého pstruha a zašijeme nití. Ryby poprášíme moukou a vložíme do máslem vymazané zapékací mísy. Pečeme při teplotě asi 180 stupňů - podle velikosti pstruha.
Jako přílohu podáváme vařené brambory a zeleninovou oblohu.

Vaříme s Habadějem v sobotu 23.4.2005 v 11:15 hodin.

DOBROU CHUŤ PŘEJE ČESKÝ ROZHLAS HRADEC KRÁLOVÉ A ZDENA KABOURKOVÁ

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.