Pondělní Noční linka: Co se stane v lázních, v lázních také zůstane

27. listopad 2023

Je nesporné, že lázně jsou místem, kde bychom měli načerpat zdraví, vrátit svému tělu pohyblivost, ulevit organismu. Kromě léčebných procedur se však mnohdy při pobytu v lázních odehraje i množství příhod, které tak úplně součástí toho prvního plánu nejsou.

A leckdy jsou to i příběhy, které by stály za pozornost scénáristů a spisovatelů. Byli jste svědky i takových příběhů? Jsou pikantní historky z lázní jen legendou nebo skutečností, kterou jste zažili?

O tom dnes můžete psát do Noční linky s Borkem Kapitančikem na e-mail linka@rozhlas.cz a samozřejmě i telefonovat na 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.