Poliklinika v Dobrušce se po letech vrátí do majetku města. Lékaři tak zůstanou na jednom místě

20. červen 2018 08:54

Budova polikliniky v Dobrušce bude nově patřit městu. To využilo nabídky stávajícího vlastníka k prodeji a na posledním zasedání zastupitelstva schválilo odkup zdravotnického zařízení do svého majetku. Dobruška za budovu polikliniky zaplatí 10 milionů 700 tisíc korun.

Jedním z důvodů, proč se Dobruška rozhodla pro nákup budovy polikliniky, bylo zajistit zachování lékařské péče pro občany města na jednom místě.

Ve hře ale byly i další faktory, přiznává nezávislý starosta Dobrušky Petr Lžíčař: „Město právě na základě toho, že blízkost průmyslové zóny hrozí obsazením těchto objektů ubytovnami a podobně, a je samozřejmě i požadavek na zachování lékařských praxí na jednom místě, tak se město rozhodlo polikliniku koupit."

Cenu budovy 10 milionů 700 tisíc korun stanovil znalecký posudek.

Lékař

Objekt je v dobrém stavu a město do něj v následujících letech nebude muset výrazněji investovat, říká vedoucí odboru rozvoje města Richard Hynek: „Jediný zádrhel, který tam je, tak je bezbariérový přístup. Takže v tomto směru jednáme o zřízení výtahu, pravděpodobně venkem. Aby se lidé dostali bez problémů do toho druhého podlaží."

V budově polikliniky jsou aktuálně obsazné všechny nebytové prostory. Město do budoucna počítá i s provozováním doplňkových služeb. Už teď v objektu funguje například kadeřnictví.

Zubař, dentista, dítě u zubaře

Vedení radnice má v plánu přilákat do města dalšího zubního lékaře.

„Sehnat zubního lékaře je prostě nad lidské síly. Ta situace nemusí být trvalá. Tlačíme i na stát, na ministerstvo zdravotnictví, aby s tím něco dělalo. Jsou známky toho, že by mohlo dojít k nějakému posunu. A my určitě musíme být připraveni a mít ty ordinace k dispozici," říká starosta Petr Lžíčař.

Díky pronájmu nebytových prostor polikliniky získá město každý rok do svého rozpočtu necelých 800 tisíc korun.

Spustit audio

Související