Pokuta 220 tisíc korun za nelegální nakládání s tunami nebezpečných odpadů

Nebezpečný odpad (Ilustrační foto)
Nebezpečný odpad (Ilustrační foto)

Česká inspekce životního prostředí, Oblastní inspektorát Hradec Králové (ČIŽP), uložila pokutu 220 tisíc korun společnosti AHV ekologický servis, s.r.o. Ta v roce 2017 prokazatelně nakládala v rozporu se zákonem o odpadech s asi 23 tunami nebezpečných odpadů. 

Za únik ropných látek do Úpy a Labe uložili inspektoři ČIŽP pokutu 150 tisíc korun

Norná stěna v Semonicích

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod v Hradci Králové uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti KARSIT HOLDING, s.r.o. Firma způsobila v Jaroměři havarijní znečištění řeky Úpy a následně i Labe ropnou látkou.

„Konkrétně se jednalo o zhruba 180 kusů sudů o objemu 120 litrů, asi 57 kusů IBC kontejnerů a 70 kusů malých plastových kanystrů naplněných různými odpady, převážně kategorie „nebezpečný", a to na místech k tomu neurčených," řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

S odpady bylo nakládáno v hale zemědělského areálu v obci Bohuňovice u Litomyšle, přičemž tato hala nebyla schválena Krajským úřadem Pardubického kraje jako zařízení pro nakládání s odpady.

Společnost AHV ekologický servis, s.r.o. se proti rozhodnutí ČIŽP odvolala, odvolací orgán to zamítl a rozhodnutí potvrdil. Pokuta tak nabyla právní moci.

Spustit audio
autor: Milan Baják|zdroj: Česká inspekce životního prostředí

Související