Po proslovu Zdeňka Svěráka ve středu 25. března zazpívalo a zahrálo celé Česko píseň „Není nutno“

25. březen 2020

Není nutno nezpívat! V domácnostech, obchodech, fungujících fabrikách nebo na ulicích se na chvíli zastavme a vyjádřeme poděkování a podporu všem lidem v první linii boje s pandemií - zdravotníkům, bezpečnostním složkám, lékárníkům, řidičům, hasičům, prodavačkám a dalším. 

V Itálii si zazpívali sousedé, někde se tleská. Říká se, že co Čech, to muzikant. My si ve středu 25. března 2020 ve 12:30 hodin zahrajeme a zazpíváme.

Nalaďte si Český rozhlas nebo Českou televizi, otevřete okno, sedněte k pianu, vytáhněte kytaru, trubku, housle nebo třeba pokličky z kuchyňské linky a po odpočítání začněte hrát píseň Není nutno.

Pokud doma hudební nástroj nemáte, nevadí, zpívejte spolu s rádiem nebo televizí, kde se o doprovod postarají hudebníci a ambasadoři.

Není nutno nezpívat!

Sdílejme radost!

Slova jsou směřovaná jako poděkování všem, kteří bojují proti zákeřné nemoci. Proti pandemii. Proti obavě. Proti strachu. Ať už to jsou zdravotníci, prodavači, lékárníci, řidiči, hasiči, policisté, novináři, správci internetového propojení.

Neléčí pouze léky, ale také pozitivní energie.

Text písně Není nutno:

Není nutno, není nutno,
aby bylo přímo veselo,
hlavně nesmí býti smutno,
natož aby se brečelo.
Chceš-li, trap se, že ti v kapse
zlaté mince nechřestí,
nemít žádné kamarády,
tomu já říkám neštěstí.

Nemít prachy - nevadí,
nemít srdce - vadí,
zažít krachy - nevadí,
zažít nudu - jó to vadí, to vadí.

autor: baj | zdroj: Piána na ulici
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.