Po proslovu Zdeňka Svěráka ve středu 25. března zazpívalo a zahrálo celé Česko píseň „Není nutno“

25. březen 2020

Není nutno nezpívat! V domácnostech, obchodech, fungujících fabrikách nebo na ulicích se na chvíli zastavme a vyjádřeme poděkování a podporu všem lidem v první linii boje s pandemií - zdravotníkům, bezpečnostním složkám, lékárníkům, řidičům, hasičům, prodavačkám a dalším. 

V Itálii si zazpívali sousedé, někde se tleská. Říká se, že co Čech, to muzikant. My si ve středu 25. března 2020 ve 12:30 hodin zahrajeme a zazpíváme.

Nalaďte si Český rozhlas nebo Českou televizi, otevřete okno, sedněte k pianu, vytáhněte kytaru, trubku, housle nebo třeba pokličky z kuchyňské linky a po odpočítání začněte hrát píseň Není nutno.

Pokud doma hudební nástroj nemáte, nevadí, zpívejte spolu s rádiem nebo televizí, kde se o doprovod postarají hudebníci a ambasadoři.

Není nutno nezpívat!

Sdílejme radost!

Slova jsou směřovaná jako poděkování všem, kteří bojují proti zákeřné nemoci. Proti pandemii. Proti obavě. Proti strachu. Ať už to jsou zdravotníci, prodavači, lékárníci, řidiči, hasiči, policisté, novináři, správci internetového propojení.

Neléčí pouze léky, ale také pozitivní energie.

Text písně Není nutno:

Není nutno, není nutno,
aby bylo přímo veselo,
hlavně nesmí býti smutno,
natož aby se brečelo.
Chceš-li, trap se, že ti v kapse
zlaté mince nechřestí,
nemít žádné kamarády,
tomu já říkám neštěstí.

Nemít prachy - nevadí,
nemít srdce - vadí,
zažít krachy - nevadí,
zažít nudu - jó to vadí, to vadí.

autor: baj | zdroj: Piána na ulici
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.