Od září budou studenti a senioři cestovat v Královéhradeckém kraji ve veřejné dopravě se slevou

13. srpen 2018 09:37

Radní Královéhradeckého kraje schválili aktualizaci smluvních přepravních podmínek Integrovaného dopravního systému IREDO včetně cenových tarifů ve veřejné autobusové
a železniční dopravě. Nové cenové tarify budou od 1. září počítat i se slevou jízdného ve výši 75 procent pro děti, studenty a seniory, kterou zavedla vláda České republiky.

„Touto aktualizací reagujeme na rozhodnutí vlády České republiky poskytnout slevu jízdného ve výši 75 procent ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Sleva je určena pro děti od šesti do osmnácti let, studenty do 26 let a seniory starší 65 let. Zlevněné jízdné bude platit od prvního září letošního roku," řekl první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje odpovědný za dopravu a silniční hospodářství Martin Červíček.

V Broumově otevřeli nové autobusové nádraží. Terminál navazuje na vlakovou zastávku

Pro cestující, kteří budou mít na slevu nárok, se situace výrazně zjednoduší. U dětí (dříve žáků) a studentů již nebude nutné předkládat žákovský a studentský průkaz s uvedením trasy mezi trvalým bydlištěm a místem školy.

Děti do 15 let věku nebudou muset předkládat již žádný doklad. Mládež ve věku od 15 do 18 let předloží při zakoupení jízdenky doklad prokazující zmiňovaný věk, například doklad totožnosti, či čipovou kartu IREDO.

Vlaky a železnice mají určitě budoucnost (ilustrační foto)

Studentům ve věku od 18 do 26 let postačí k uplatnění nároku na slevu studentský průkaz vydaný na základě potvrzení ze školy.

Senioři pro uplatnění slevy předloží buď průkaz totožnosti nebo čipovou kartu IREDO, ze které bude z fotografie patrná totožnost dotyčného cestujícího a datum narození.

Děti do 6 let budou i nadále moci v doprovodu cestovat zdarma.

autor: baj | zdroj: Královéhradecký kraj
Spustit audio

Související