Ochrnuté psy staví zpět na nohy. První česká psí fyzioterapeutka s prestižním britským vzděláním

Péče o pohybový aparát sportovního psa
Péče o pohybový aparát sportovního psa

První česká psí fyzioterapeutka s prestižním britským vzděláním Stephanie Kašparová v naší radioporadně. Téma: fyzioterapie psů - manuální terapie, regulující nesprávné postavení kostí, obratlů a kloubů.

Stephanie Kašparová prožila dětství za oceánem, protože se jako dcera českého emigranta narodila v Kanadě. Už tam si zamilovala zvířata a láska k nim, zejména ke psům, ji neopustila ani po návratu do České republiky.

Dnes dokáže drobná Stephanie zkrotit koně a především s láskou pečovat o psí pacienty. V České republice je totiž první psí fyzioterapeutkou s prestižním vzděláním z Writtle University College ve Velké Británii.

O zaměření na psí fyzioterapii začala přemýšlet ve chvíli, kdy se její otec potýkal s nepříjemným onemocněním vyhřezlé ploténky a přestal chodit. Zpět na nohy ho postavila až správná rehabilitace.
„Začala jsem přemýšlet, že něco podobného přeci musí existovat i pro zvířata, že je nemůžeme odepsat ve chvíli, kdy po nějakém onemocnění nebo zákroku zůstanou nepohyblivá."

Stephanie Kašparová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Proto se rozhodla studovat na Writtle University College ve Velké Británii. Zvolila formu dálkového studia a potom vyrazila do Anglie na praktickou část výuky. Tam se anatomie učí přímo na psech. Jde opravdu o to umět nahmatat každý sval, zjistit celou dynamiku pohybu a nejrůznější abnormality.

V současné době má Stephanie pronajatou ordinaci včetně speciální rehabilitační vany na veterinární klinice v Hradci Králové. U čtyřnohých pacientů se věnuje fyzioterapii, aquaterapii a se psy cvičí také Dornovu metodu.

Celou radioporadnu se Stephanií Kašparovou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

Spustit audio

Související