Na 14 stoupl počet osob nakažených novým koronavirem v Královéhradeckém kraji

18. březen 2020 15:15

Počet potvrzených případů nákazy novým koronavirem dnes v Královéhradeckém kraji opět vzrostl. K dnešní 9:00 krajští hygienici evidují 14 případů, o dva více než v úterý odpoledne. Uvedla to mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Veronika Krejčí.

Průběh onemocnění je u nich mírný, nevyžadoval hospitalizaci, jsou v domácí izolaci, uvedli zástupci krajské hygienické stanice.

Čtěte také

Dva noví pacienti jsou dcery, ročník narození 2010 a 2013, v úterý hlášeného desátého potvrzeného případu, kterým je žena narozená roku 1977. Všichni tři žijí ve společné domácnosti na Hradecku, kde jsou v domácí izolaci. Nedávno se vrátili z Rakouska.

„Sdílely plošně vyhlášenou karanténu, zdravotní stav je dobrý, bez hospitalizace," uvedla Veronika Krejčí.

Testovaných na nákazu koronavirem bylo dnes dopoledne v kraji 117, z nichž 101 mělo negativní výsledek, 14 pozitivní. Na výsledek čekali dva testovaní lidé, uvedli k 9:00 krajští hygienici. Kolik lidí zůstávalo v domácí izolaci, neuvedli.

Prvním nakaženým v Královéhradeckém kraji byl Američan, který trvale žije v Praze, ale v domácí karanténě je v hradeckém kraji. Jeho případ byl potvrzen v pondělí 9. března.

Česko mělo ráno 464 potvrzených případů nákazy koronavirem.

autor: baj | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související