Miletín chce získat dotaci na výstavbu bytových domů a postaví třetí domov s pečovatelskou službou

26. listopad 2023 08:14

Radnice v Miletíně na Jičínsku bude žádat o dotaci na výstavbu městských bytových domů. Celkem by v nich mělo vzniknout 18 nájemních bytů. 

Čtěte také

Stát vyhlásil dotační titul na vypracování projektů a podle starosty Miletína Miroslava Noska ze Starostů a nezávislých podpoří v příštím roce i samotnou výstavbu. „Už není takový zájem o výstavbu rodných domků. A důvody jsou jasné. Prostě je to moc drahé, lidé se musí zaručit na mnoho let a tak se zase začíná zvyšovat zájem o nájemní byty.“

„Pokud ale nebudou nájemní byty státní, potažmo obecní, tak to bude strašně drahé bydlení. Tedy stát by měl podporovat výstavbu nájemních bytových domů určených pro střední vrstvy obyvatel, říká Miroslav Nosek.

A v Miletíně by měl vzniknout také už třetí domov s pečovatelskou službou. Nabízet bude nepřetržitou čtyřiadvacetihodinovou péčí. Město už koupilo starší dům, který se chystá opravit.

Přestavba by měla stát 20 milionů korun, říká starosta Miroslav Nosek. „Na ten dům jsme nechali vypracovat projekt. Měl by tam vzniknout nový dům s pečovatelskou službou o sedmi bytových jednotkách. Takže nyní jsme před stavebním povolením a na příští rok plánuje Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásit dotační titul.

Spustit audio

Související