Město Jičín požaduje smluvní pokutu po společnost Hotel Start Jičín. Proč?

Kalkulačka
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kalkulačka

Jičín chce smluvní pokutu po společnosti Hotel Start Jičín. Hodlá se dlužné částky domáhat i soudní cestou. Vedení města tvrdí, že společnost nesplnila závazky z kupní smlouvy hotelu a nezprovoznila hotel v termínu daném smlouvou a dodatky. Společnost to odmítá. 

„Nenašli jsme shodu k tomu, jakým způsobem nám Hotel Start Jičín uhradí smluvní pokutu. Jsme přesvědčeni, že na ni má město nárok," tvrdí starosta Jičína Jan Malý z Hnutí ANO.

Proto hodlá tento týden poslat společnosti Hotel Start Jičín předžalobní upomínku.

„Jestli město pošle předžalobní upomínku, tak ji zřejmě náš právní zástupce odmítne jako neopodstatněnou," říká Jan Ent, jednatel společnosti Hotel Start Jičín.

„Pokud by to měla společnost odmítnout bez jakýchkoliv dalších návrhů, tak budeme muset podat příslušnou žalobu k soudnímu řízení," namítá Jan Malý.

kalkulačka

Město chce po společnosti půl milionu korun za to, že nedodržela termíny otevření hotelu a restaurace i přesto, že se několikrát oddalovaly.

„Pokutu jsme začali požadovat v květnu loňského roku," vysvětluje starosta Jan Malý.

Podle Jana Enta ale společnost své závazky vůči městu splnila. Ohledně pokuty se prý s vedením Jičína snažila jednat, ale zatím bez výsledku.
„Dávali jsme městu různé návrhy, ovšem všechny byly odmítnuty. Navrhovali jsme odkoupení pozemku pod parkovištěm, že bychom vybudovali rampu pro vozíčkáře, která by nesloužila jen nám, ale především onomu sportovnímu zařízení."

Společnost chtěla od města koupit pozemek pod parkovištěm, které u hotelu vybudovala a je v jejím vlastnictví. Pozemek je totiž města.

„Zatím jsme se nedohodli na ceně pozemku. Oni mají svůj posudek a my máme také svůj posudek, který nám byl vypracován pro účely prodeje těchto pozemků. A na tom jsme trvali," doplňuje Jan Malý.

Město chce 1 700 korun za jeden metr čtvereční a jde o pozemek o rozloze přibližně 1 000 metrů čtverečních.

Spustit audio

Související