Máte rádi detektivky? V muzeu ve Dvoře Králové můžete zkusit odhalit pachatele zločinu

Unikátní interaktivní výstava Stopa: Vyřeš zločin
Unikátní interaktivní výstava Stopa: Vyřeš zločin

Bavilo by vás si v praxi vyzkoušet odhalit pachatele činu? Pokud si na tuto otázku odpovíte ano, potom se vám zcela určitě bude líbit výstava, která je právě k vidění v Městkém muzeu ve Dvoře Králové nad Labem. Redaktorku Blanku Malou výstavou ochotně provedla ředitelka muzea Dana Humlová.

„Je to interaktivní výstava. Návštěvníci obdrží pracovní list, který je expozicí provede a vysvětlí jim různé kriminalistické postupy. A sami pak s pomocí tohoto pracovního listu mohou vyřešit zločin," usmívá se Dana Humlová.  

V Muzeu ve Dvoře Králové na vás čeká putovní výstava Mendelova muzea Masarykovy univerzity v Brně. Výstava věnovaná vědeckým metodám v kriminalistice. Staň se detektivem a vyřeš zločin!

Unikátní interaktivní výstava věnovaná vědeckým metodám v kriminalistice

Na návštěvníky čeká fiktivní kriminální případ, který budou moci sami vyřešit a odhalit pachatele. Během řešení se neotřelou a zábavnou formou seznámí s moderními metodami vyšetřování.

Čtěte takéMěstské muzeum Dvůr Králové nad Labem

Nechybí ani překvapivé informace z oblasti dějin kriminalistiky. Výstava vznikla v kooperaci s Ústavem soudního lékařství v Brně, Policií ČR a Muzeem policie ČR.

Po pachateli můžete pátrat v Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem až do 31. ledna od úterý do pátku od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin. O víkendu potom od 13 do 17 hodin.

Spustit audio

Související