Královéhradecké městské lesy chystají další atrakci - oboru pro divoká prasata
Uprostřed královéhradeckých městských lesů dokončují lesníci oboru, kam už brzy přemístí několik divočáků. Lidé budou moci rodinku divokých prasat sledovat přímo z pozorovacího zastřešeného ochozu, případně zvířata i krmit.
Na zvířata městských lesů už tak nebude nutné číhat dlouhé hodiny za bukem. V lesích vznikne speciální centrum environmentálního vzdělávání, kde bude možné zvěř sledovat.
Více vám se své reportíži přiblíží Jiří Fremuth spolu s Lukášem Hískem z Městských lesů Hradec Králové.
Lesníci se nechali inspirovat nápadem, který už úspěšně funguje v Karlových Varech a tamních městských lesích. Bylo vybudováno určité zázemí s oborou, která má skoro 70 hektarů. Nad oborou v úrovni zhruba dvou metrů nad zemí vede stezka.

Samotné vzdělávací zázemí by se mělo rozkládat v místech stávající hájovny U Dvou závor, v přilehlém lese by měla být samotná obora s volně se pohybující zvěří, kterou bude možnost pozorovat z vybraných míst.
Místo leží jen 50 metrů od silnice Hradečnice, 3 kilometry od Lesního hřbitova v Hradci Králové.
Zvětšit mapu
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Dárce bitcoinů vyšel z vězení bez slova zdůvodnění, žalobce s tím souhlasil. Podmínka stále trvá
-
Macko: Ukrajina potřebuje měsíčně zničit na 100 ruských raket. Patrioty by vyráběla rychleji než USA
-
Obětujte Bendu, zaznělo z koalice. Stanjura ale šéfa svého kabinetu zatím podržel
-
Citroën v kauze špatných airbagů stahuje 441 tisíc aut. Ve Francii kvůli této vadě zemřelo 18 lidí