Klapka, jedéém! Z táborové osady v Prorubkách u Rychnova nad Kněžnou je přes léto filmový ateliér

28. červenec 2022 07:45

Oblíbený letní táboř v Prorubkách u Rychnova nad Kněžnou už 30 let pořádá Středisko volného času Sluníčko z Lomnice nad Popelkou. Letošním tématem je Filmové léto. Zní tam "Kamera- klapka-akce a jeddééém", promítají se denní práce, vyrábějí kostýmy. Jinak ale celý filmový štáb dětí a vedoucích  žije tradičním tábornickým životem a všichni si to užívají. 

Redaktorka Vlaďka Wildová zastihla osadníky na hřišti v Prorubkách při langošové pauze. I její natáčení ovšem "odstartovala" klapka.

Prorubky, tam prostě chceš být

Moje setkání s filmovými táborníky se odehrálo na hřišti u kapličky v Prorubkách. Právě si tam po sportovním dopoledni a před výletnickým návratem do tábora pochutnávali na langoších. Chvála na kuchyň nebrala konce a tak mě na chvíli blesklo hlavou, že je to nejspíš ta stěžejní motivace k přihlášce.

Čtěte také

Záhy po vyprávěních z tábornického života a nadšení ze světa filmu a z natáčení, ze vztahu ke kadibudkám zvaným „Kari“ a z popisu dalších radovánek i drobných strastí, se ale na pomyslné klapce v mé hlavě objevilo „Prorubky, tam prostě chceš být!“

Prorubkovými filmovými premiérami na téma Triky, dokumenty Ze života zvířat, Videoklipy, Všichni máme talent a na Volné téma se už potěšili diváci v lomnickém biografu.

Přírodní filmové ateliéry PRORUBKOOW v Prorubkách u Rychnova nad Kněžnou v červenci ožily a to znamená, že celý filmový svět byl opět na nohou! I když se, stejně jako u sportu, nikdy dopředu neví, jak to vlastně dopadne, očekávání bývají velmi napjatá.

Přírodní filmové ateliéry PRORUBKOOW v Prorubkách u Rychnova nad Kněžnou v červenci ožily

Základem je především práce celého filmového štábu, kde má každý na starost ten svůj důležitý kousek filmové skládačky, které se potom tak jednoduše říká „film“. Exteriéry v Prorubkách U starého mlýna jsou krásné a hned po ruce - a tak stačilo „jen tak málo“: všichni na svá místa, ticho kolem, připravit, natáčíme. KAMERA - KLAPKA - AKCE - A JEDÉÉÉÉÉM!

Třicátá tábornická klapka odklapla kus dalších nezapomenutelných prázdnin uprostřed přírody na Rychnovsku a Tom Hanks, který se prý k pobytu přihlásil, když už bylo plno, má určitě čeho litovat.

Z tábornického kvízu pro nedočkavé zbývá namísto titulků připomenout správné odpovědi na otázku č. 21:
Na tábor se tak či tak vracíme…?
- rádi, každý rok než vyrosteme
- rádi, pokud možná co nejčastěji
- rádi, nejlépe se svými kamarády

Spustit audio

Související