Josef Abrhám a ti druzí

12. leden 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Josef Abrhám se zamyslel nad tajemstvím dobrých herců

Za jednoho z nejlepších českých herců je právem považován Josef Abrhám. Hrál v mnoha nejlepších českých filmech a jeho výkon byl vždy excelentní.

Setkání s hercem Josefem Abrhámem u příležitosti jeho narozenin pro vás připravila redaktorka Eliška Pilařová. (repríza z roku 2014)

Humor se podle Josefa Abrháma má hrát s vážnou tváří

Začínal v Divadle na Vinohradech, v téže době hostoval i na scéně Národního divadla. Po ukončení vojenské služby nastoupil do vznikajícího Činoherního klubu, se kterým je spjata stěžejní etapa jeho divadelní kariéry.

Čtěte také

Poprvé se před filmovou kamerou objevil v roce 1961 v černobílé moralitce Strop – absolventského filmu Věry Chytilové. Současně natočil malou roli v detektivce Vladimíra Čecha Kde alibi nestačí. Ve filmech 60. a 70. let ztvárnil řadu krásných úloh.

V roce 1976 natočil roli profesora v komedii dvojice Smoljak-Svěrák Marečku, podejte mi pero! S ní přišel zásadní obrat k úsměvným snímkům.

V roce 1993 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon roku ve filmu Jana Hřebejka Šakalí léta.

Jeho nejznámější televizní rolí je jistě lékař a později primář Arnošt Blažej v seriálu Jaroslava Dietla Nemocnice na kraji města.

autoři: Eliška Pilařová , baj
Spustit audio

Související