Jak se balí na cesty operní pěvkyně? A řídí mezzosopranistka Dagmar Pecková ráda auto?

Do dalšího pokračování talk show Na cestách s Petrem Voldánem v pondělí 16. dubna po 18. hodině jsem si pozval Dagmar Peckovou. A budeme si povídat nejen o tom, jak jsme se postupně potkávali v Londýně, Moskvě a poté v Bruselu, ve Štrasburku a zase v Praze.

Dagmar Pecková se narodila v Chrudimi. Studovala na Státní konzervatoři v Praze. Po angažmá v Sächsische Staatsoper v Drážďanech byla několik let členkou Staatsoper v Berlíně.

Během své úspěšné profesionální kariéry se představila mnoha na světových operních a koncertních scénách. Vystupovala opakovaně na prestižních mezinárodních hudebních festivalech jako je Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele, Pražské jaro nebo Schleswig-Holstein Musik Festival, kde byla v roce 2014 rezidenční umělkyní.

Zpívala pod uměleckým vedením významných světových dirigentů a opakovaně spolupracovala s prestižními orchestry.

Dagmar Pecková hostem pořadu Na cestách s Petrem Voldánem

Zajímá vás, jak se balí na cesty známá operní pěvkyně nebo jestli mezzosopranistka Dagmar Pecková ráda řídí auto?

Čtěte takéOperní pěvkyně Dagmar Pecková

Pak neváhejte naladit Český rozhlas Hradec Králové a Pardubice nebo si s námi přijít dát kávu při živém vysílání z Radiokavárny Českého rozhlasu Hradec Králové v Havlíčkově ulici.

Srdečně zvu - Váš Petr Voldán.

autoři: Milan Baják , pvo
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová