Jak se balí na cesty operní pěvkyně? A řídí mezzosopranistka Dagmar Pecková ráda auto?

Do dalšího pokračování talk show Na cestách s Petrem Voldánem v pondělí 16. dubna po 18. hodině jsem si pozval Dagmar Peckovou. A budeme si povídat nejen o tom, jak jsme se postupně potkávali v Londýně, Moskvě a poté v Bruselu, ve Štrasburku a zase v Praze.

Dagmar Pecková se narodila v Chrudimi. Studovala na Státní konzervatoři v Praze. Po angažmá v Sächsische Staatsoper v Drážďanech byla několik let členkou Staatsoper v Berlíně.

Během své úspěšné profesionální kariéry se představila mnoha na světových operních a koncertních scénách. Vystupovala opakovaně na prestižních mezinárodních hudebních festivalech jako je Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele, Pražské jaro nebo Schleswig-Holstein Musik Festival, kde byla v roce 2014 rezidenční umělkyní.

Zpívala pod uměleckým vedením významných světových dirigentů a opakovaně spolupracovala s prestižními orchestry.

Dagmar Pecková hostem pořadu Na cestách s Petrem Voldánem

Zajímá vás, jak se balí na cesty známá operní pěvkyně nebo jestli mezzosopranistka Dagmar Pecková ráda řídí auto?

Čtěte takéOperní pěvkyně Dagmar Pecková

Pak neváhejte naladit Český rozhlas Hradec Králové a Pardubice nebo si s námi přijít dát kávu při živém vysílání z Radiokavárny Českého rozhlasu Hradec Králové v Havlíčkově ulici.

Srdečně zvu - Váš Petr Voldán.

autoři: Milan Baják , pvo
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.