I pamětnice prezidenta Masaryka sportovaly v Havlovicích na Olympiádě pro starší a dříve narozené
V Havlovicích na Trutnovsku se uskutečnil 12. ročník Olympiády pro starší a dříve narozené. Oblíbenou sportovně - společenskou akci uspořádaly Místní akční skupina (MAS) Království - Jestřebí hory, o.p.s. a Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice. Dvě stovky účastníků z území MAS změřily síly v tradičních i nevšedních disciplínách, olympijské boje zpestřil doprovodný program.
Čtěte také
Za ideálního počasí vše odstartovaly proslovy starostů zúčastněných obcí a česká hymna.
Soutěžilo se ve skoku dalekém, minigolfu nebo v hodu paličkou a válečkem na cíl. Nejstarší účastnice se narodily na počátku třicátých let minulého století!
Mezi nejpočetnější olympijské výpravy patřila ta z Pilníkova.
Čtěte také
Během Olympiády pro starší a dříve narozené probíhalo v dějišti akce i pozorování Slunce, které zajistili úpičtí hvězdáři. Zájemci si také mohli vyzkoušet jízdu na elektrokolech, která byla k zapůjčení. Originální kulturní vložku obstaraly Boubelky z Mezilečí.
Účastníci narození do roku 1955 si kromě sportování našli čas i na posezení a popovídání. Spousta z nich si domů odnášela také ceny od sponzorů. Drobné občerstvení měli olympionici zdarma. Se zajištěním akce pomohli žáci z Havlovic a také úpičtí gymnazisté.
Související
-
Havlovice uspořádaly olympiádu seniorů. Soutěžilo se v hodu...
Olympiáda pro starší a dříve narozené neboli Olympiáda seniorů. To je název akce, jehož další ročník pořádaly Havlovice na Trutnovsku.
-
Jak se žije pod Jestřebími horami? A proč jsou Havlovice na Trutnovsku zrovna Havlovicemi?
Název obce je nejspíš odvozen od jména jejího lokátora, tedy vrchností pověřeného zakladatele, Havla, a v průběhu staletí se příliš neměnil.
-
Vrchol Žaltman v Jestřebích horách ozdobila nová rozhledna. Postavit ji pomáhal dokonce i vrtulník
Na vrchu Žaltman na Trutnovsku stojí nová rozhledna. S její stavbou pomáhal i vrtulník. Kvůli nepřístupnému terénu tam totiž nebylo možné jinak usadit těžké ocelové díly.
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.