I Český rozhlas Hradec Králové pomáhá dětem po celém světě prostřednictvím organizace UNICEF

19. únor 2020

Přes 95 milion korun obdržel v loňském roce od dárců v České republice Dětský fond OSN UNICEF, největší světová organizace, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. 

V minulém roce UNICEF pomáhal například v Severní Koreji, Mosambiku, Zimbabwe, v místech, kde byly největší krize, ale také například v oblastech, kde se šíří ebola. Česká republika pak dlouhodobě pomáhá v Bhutánu a Rwandě.

Ředitelka Českého výboru UNICEF Pavla Gomba

Jak uvedla ředitelka Českého výboru UNICEF Pavla Gomba, finanční částky u nás nevěnovaly žádné velké firmy, ale byli to senioři, děti, úplně obyčejní lidé. A za to jim patří velký dík.

Na setkání partnerů UNICEF, na kterém nechyběli ani vyslanci Dobré vůle spisovatel Michal Wievegh a herečka Jitka Čvančarová, obdržel i Český rozhlas Hradec Králové děkovný certifikát za dlouhodobou podporu UNICEF.

Setkání partnerů UNICEF

Reportáž ze setkání nabídneme ve víkendovém magazínu Šarm v sobotu 22. února 2020 po 18. hodině a v repríze v neděli 23. února po 11. hodině.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.