Hudební NEJ roku 2020 pohledem hudebního publicisty Jaroslava Špuláka. Tipy na tu nejlepší muziku

10. leden 2021
Novinky v hudbě
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaroslav Špulák

Jaroslav Špulák je již tradičním hostem Tomáše Peterky. Tento broumovský rodák je dlouholetým hudebním publicistou, který působil v minulosti jako šéfredaktor hudebního magazínu Bang!

Jako spisovatel debutoval novelou "Vypíchej jí obě oči" (1999). V roce 2004 vydal vlastním nákladem druhou novelu "V pondělí v osm ráno", o dva roky později vyšla knížka "Barman". Soubor povídek "Na pohřbu se říká pravda" vydal v roce 2007 jako dárek ke svým čtyřicátým narozeninám.

Čtěte také

A je autorem také několika hudebních publikací.

S Petrem Korálem napsali encyklopedii československého rocku "Ohlasy písní českých" (1992), s Michalem Husákem rockovou encyklopedii 90. let "Yeah! 1990 - 2000" (2001). V roce 2004 knižně zaznamenal desetiletou historii festivalu Rock for People, v roce 2006 historii předávání českých hudebních cen v knize "Ušatec, gramofonek, anděl".

Patnáct let festivalu "Noc plná hvězd" popsal se Šárkou Hellerovou v publikaci vydané roku 2007. Divoký příběh skupiny Doga přinesl v knize "XX let dogové závislosti" (2008).

Jaroslav Špulák zmapoval to nejzajímavější, co se událo na domácí i světové hudební scéně v roce 2020. Příjemný poslech!

autoři: Tomáš Peterka , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.