Glosátor Václav Souček představuje písničky, které provázely jeho život. Desky, pásky, vzpomínky

15. červenec 2022

Novinář a glosátor Václav Souček, nedílná součást legendární hradecké kapely Lokálka vzpomíná na hudbu, která jej v životě nejvíc ovlivnila. (2. část) (repríza z roku 2019)

V roce 2005 získal Václav Souček novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Jde o cenu, která byla zřízena v roce 1995 u příležitosti 100. výročí narození českého novináře a publicisty Ferdinanda Peroutky. Vznikla v rámci Nadace Lidových novin a jejím smyslem je zvýšit prestiž práce novinářů a publicistů.

Václav Souček

Náš kolega, redaktor Českého rozhlasu Hradec Králové, legendární moderátor, glosátor a novinář, milovník vína, dlouholetý člen skupiny Lokálka, Václav Souček, zemřel v pondělí 25. dubna 2022 ve věku 81 let.

Reprízou pořadu z roku 2019 na tohoto výjimečného člověka s láskou vzpomínáme. 

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

  • Václav Souček: V tornistře hůl

    Svět sčítá oběti nákazy a padlé. Ten sportovní lituje porážky Primože Rogliče v lítém boji o vítězství na Tour de France, a velebí Tadeje Pogačara. Inu - mládí vpřed.

  • Václav Souček: Strachy

    Největší obavy má člověk odjakživa z nepoznaného nebezpečí. V březnu tohoto roku strach z nového druhu epidemie bezohledně vstoupil do našich životů a zmizet zatím nehodlá.

  • Václav Souček: Ztráty

    Když člověka pandemie odstaví na tři měsíce od rozhlasového mikrofonu, tak neví, čím honem začít, a hlavně - čím skončit.