Do Domova důchodců v Tmavém Dole na Trutnovsku se sjela Ježíškova vnoučata z celé republiky

19. prosinec 2018 10:03

Domov důchodců v Tmavém Dole na Trutnovsku se už podruhé zapojil do projektu Českého rozhlasu. Ježíškova vnoučata tam díky tomu po roce opět nadělovala dárky především těm, kteří ve stáří zůstali sami. Některá vnoučata přijela osobně a tak sociální pracovnice pod vedením Jany Lelkové uspořádaly první letošní Štědrý den. Reportérka Jana Házová u toho nechyběla.

Ve společenské místnosti je na stolech cukroví, podává se káva a čaj, každý si vezme co má rád. A rozdávají se také vánoční dárky. Ježíškova vnoučata je poslala z celé republiky. A dokonce i některá Ježíškova vnoučata přijela osobně do Domova důchodců v Tmavém Dole.

VIDEO: Měli bychom být jeden druhému dárkem, říká kardinál Dominik Duka, dárek Ježíškových vnoučat

Kardinál Dominik Duka je dárkem Ježíškových vnoučat pro paní Jarmilu

Paní Jarmile, která žije v hradeckém Domově u Biřičky, je 96 let. Slečně Adrianě, studentce práv z Kralup nad Vltavou, pouhých 21. Dělí je sice tři čtvrtiny století, ale spojují Ježíškova vnoučata. Splněným přáním pro paní Jarmilu totiž bylo setkání s kardinálem Dominikem Dukou, které Adriana zařídila.

Jedno z Ježíškových vnoučat, Anna Holzbachová, přijelo z Chotěvic. A přivezlo dárek pro pana Antonína: „Je to knížka o Druhé světové válce, kterou si přál."

Spolu rozbalují dárek, pan Antonín je rád za knížku Druhá světová válka - obrazový průvodce. Sám k tomu říká: „Ještě než začala válka , tak jsem už byl na světě. Pamatuji si to. A tuhle knížku jsem si moc přál."

S jiným dárkem přichází další Ježíškovo vnouče: „Dobrý den paní Libuško. Já jsem Eva. Tady máte ode mne dárek a přeji vám, abyste každou neděli měla naladěnu tu správnou stanici. A navrch jsem ještě přidala nějakou sladkost. Doufám, že vám dárek udělá radost. A tady je ještě přáníčko, které podepsala celá moje rodina. Krásné vánoce."

Do Domova důchodců v Tmavém Dole na Trutnovsku se sjela Ježíškova vnoučata

„Já jsem tak překvapená, že vůbec nevím, co bych vám řekla. Jsem moc ráda, to je samé překvapení," svěřuje se dojatá paní Libuška.

Čtěte takéJežíškova vnoučata

Paní Eva přijela z Náchoda a prozradila, proč ji projekt Ježíškova vnoučata oslovil: „Ta akce mne velice zaujala. A chtěla jsem udělat radost alespoň jednomu člověku. Vybrala jsem si paní Libuško, aby to bylo z blízkého okolí a mohla jí dárek osobně předat. Prostě jí zpestřit chvíle v předvánočním čase."

Při dnešním slavnostním dni se v Tmavém Dole předalo celkem 16 dárků. Osobně je přijelo předat 6 Ježíškových vnoučat z celé republiky.

autoři: Jana Házová , baj
Spustit audio

Související