Bývalé koupaliště v Hostinném ožilo stavebním ruchem. Přestavba plaveckého areálu začala

7. říjen 2019 11:30
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Přestavba koupaliště v Hostinném na Trutnovsku začala. Stroje v bývalé nádrži v těchto dnech čístí dno

Přestavba koupaliště v Hostinném na Trutnovsku začala. Stroje v bývalé nádrži v těchto dnech čístí dno a do zimy by měly být zdemolované převlékárny. Celkem bude přestavba stát zhruba 47 milionů korun. V areálu budou například tři bazény, občerstvení nebo hrací koutky.

Dělníci s pomocí techniky odstraňují nálety v původní koupací nádrži a čistí dno.

Čtěte také

„Na vlastním bazénovém tělese odkrýváme základovou spáru, abychom věděli, jaké je složení podloží," vysvětluje stavbyvedoucí Libor Kubít.

A dodává, že v tomto týdnu se začnou vyčištěné prostory původního bazénu zavážet hlínou. Zároveň také přijde na řadu demolice současného objektu.
„Základy zůstanou, pokud nezjistíme nějaký zádrhel. Nějaké sondy tady měl projektant hotové a na to přijde nová stavba."

„Budou tam převlékárny a sociální zázemí, tedy toalety, sprchy, také plavčík a pokladna. V podstatě to samé, co bylo v původním objektu, ale vše v novém hávu," popisuje změny starostka Dagmar Sahánková ze sdružení Pro lepší Hostinné.

Přestavba koupaliště v Hostinném na Trutnovsku začala. Stroje v bývalé nádrži v těchto dnech čístí dno

Dělníci chtějí do příchodu zimy stihnout co nejvíc práce. Až začne mrznout, budou muset venkovní práce omezit nebo úplně přerušit.

„Z toho důvodu se i při vypisování této veřejné zakázky volil termín 600 dní od podepsání smlouvy. Protože jsme si byli vědomi toho, že nám to těch 600 dní přijdou dvě zimy. Tak aby byl dostatek času na to, kdyby byly obě dvě zimy tuhé, dokončit koupaliště včas," doplňuje Dagmar Sahánková.

Čtěte také

Město původní projekt na koupaliště, který se pohyboval kolem 72 milionů korun, nechalo kvůli vysokým nákladům přepracovat.
„Nesoutěžili jsme objekt bistra. Protože ten se nám v rozpočtu vyšplhal na více než 12 milionů korun."

Občerstvení na koupališti bude, ovšem prozatím v menším rozsahu než se původně plánovalo.

V budoucnu, pokud bude dostatek peněz, by se mohlo podle Dagmar Sahánkové rozšířit. Vedení města také změnilo volbu některých technologií.
„Snažili jsme se tu technologii nastavit tak, aby byla investice do nich nižší, ale současně aby nám tím nestoupaly provozní náklady do budoucna."

Koupaliště by se lidé v Hostinném měli dočkat v létě 2021.

Spustit audio

Související