Bába z ledu propadla už napořád kouzlu otužování. Posílí vám totiž nejen tělo, ale i duši

30. duben 2018
Divadlo V podkroví

Český rozhlas Hradec Králové pro vás ve spolupráci s Klicperovým divadlem připravil staronový cyklus Divadlo V podkroví. 

Herci Klicperova divadla si pravidelně před rozhlasový mikrofon zvou zajímavé hosty. V pondělí 30. dubna byl od 18 hodin hostitelem herec Miroslav Zavičár. Jeho pozvání přijala slovenská herečka a držitelka Českého lva Zuzana Kronerová..

Tato energická dáma nejnověji zazářila ve filmu Bába z ledu, za který získala i cenu Českého lva. Ovšem nejen její filmografie, ale i osobní a divadelní život je plný zajímavých rolí a srdečných, úsměvných historek!

Zuzana Kronerová se narodila v Martine, pochází ze slavného hereckého rodu. Jejím otcem byl významný slovenský herec Jozef Kroner a matkou herečka Terézie Hurbanová-Kronerová.

Na Slovensku je považována za jednu z nejvýznamnějších hereček tamní divadelní scény.

Původně chtěla studovat filologii, nakonec absolvovala studium herectví a v roce 1974 nastoupila do Divadla pro děti a mládež v Trnavě. V roce 1979 přešla na bratislavskou Novou scénu. Uplatnila se i v televizních inscenacích a seriálech, v rozhlase a v dabingu. Momentálně je její domovskou divadelní scénou bratislavské Divadlo Astorka Korzo '90.

Za roli ve filmu Divoké včely Bohdana Slámy se stala držitelkou Českého lva za vedlejší herecký výkon.

Po trofeji české filmové kritiky si letos v březnu Zuzana Kronerová odnesla za titulní roli vítězného snímku Bohdana Slámy Bába z ledu také Českého lva. „Největší radost mi udělalo, že sošku dostal i můj herecký partner z filmu Pavel Nový," svěřila se herečka.

Nenechte si ujít příjemně strávenou hodinku plnou zajímavého vyprávění včetně pár písniček.

autoři: Milan Baják , Klicperovo divadlo Hradec Králové
Spustit audio